قیمت سمعک


قیمت سمعک و همینطور قیمت انواع سمعک به طور مستقیم با تکنولوژی و کارایی سمعک و برند آن که مشخصه اصلی در تعیین کیفیت سمعک می باشد تعیین می شود .


نکته حائز اهمیت در تعیین نوع تکنولوژی سمعک شنوایی شناس ( متخصص شنوایی ) می باشد که با در نظر گرفتن فردی که کاندید سمعک می باشد و بر اساس نوع و میزان کم شنوایی و همچنین کم شنوایی در دو گوش و یا یک گوش تا حدود زیادی مسمعک مورد نیاز برای فرد را معرفی می کنند .

سمعک نامرئی در خم دوم کانال گوش قرار می گیرد، به همین دلیل نسبت به سمعک های پشت گوشی تاحدود زیادی بر روی گوش اشکار نمی باشد. قیمت سمعک نامرئی نیز تحت تاثیر تکنولوژی ان می باشد.

سمعک وایرلس از جمله سمعک های پرکاربرد می باشد که برای برقراری ارتباط با دیگر وسایل شنیداری از جمله تلویزیون و تلفن نیاز به سیم و وسایل جانبی ندارد. در این سمعک ها، پردازش دو گوشی بهتری صورت می گیرد و دو سمعک موجود بر روی گوش های فرد می توانند اطلاعات همدیگر را دریافت کنند. برندهای مختلف با طراحی اپلیکیشن هایی توانسته اند ارتباط بین سمعک و تلفن را بسیار اسان تر کنند. قیمت سمعک وایرلس متناسب با کاربرد و کارایی ان متنوع می باشد.


× بیشتر بدانیم مدارهای خاص دیگر از جمله مدارهای کنترل وزوز بر قیمت سمعک هوشمند تاثیر دارد. متناسب با نیاز فرد می توان سمعک دارای مدار وزوز را تجویز کرد.

قیمت سمعک ضدآب نیز با توجه به برند و کارایی ان متنوع می باشد. تکنولوژی ضدآب به کاربر کمک می کند تا بتواند در مکان های مرطوب و در محیط های شغلی مرطوب از سمعک خود استفاده کند.

 قبل از بررسی قیمت سمعک به بررسی قیمت انواع سمعک می پردازیم .

انواع سمعک

سمعک ها دارای انواع مختلفی می باشند که هر سمعک متناسب با نوع و مدل می تواند محدوه کم شنوایی خاصی را پوشش دهد. برای تقسیم بندی انواع سمعک دو معیار نوع مدار پردازشی و نحوه قرارگیری بر روی گوش را مد نظر قرار می دهند.

براساس نوع مدار پردازشی سمعک ها را می توان به انواع زیر دسته بندی کرد:

 • آنالوگ
 • دیجیتال
 • هوشمند
 • فوق هوشمند

براساس نحوه قرارگیری بر روی گوش نیز سمعک ها به انواع زیر طبقه بندی می شوند:

 • سمعک پشت گوشی(BTE)
 • سمعک داخل گوشی(ITE)
 • سمعک داخل کانال(ITC)
 • سمعک عمق مجرا(CIC)
 • سمعک نامرئی(IIC)

مدل سمعک( پشت گوشی، داخل گوشی، داخل کانال، نامرئی)

برند سمعک( زیمنس، اتیکن، فوناک، ویدکس، استارکی و..)


قیمت سمعک نامرئی IIC

قیمت سمعک نامرئی IIC که به سمعک نامرئی کاملا داخل مجرای گوش به دلیل قرار گیری در کانال دوم مجرای گوش معروف می باشد با در نظر گرفتن برند و تکنولوژی های جدید در این نوع سمعک ها کمی گرانتر از سایر سمعکها می باشد .

سمعک نامرئی IIC یا INVISIBLE IN THE CHANNEL در واقع دارای ابعاد بسیار کوچکی می باشد که سابقا برندهای مختلف توانسته اند امکاناتی را به آن اضافه نمایند مانند ارتباطات وایرلس و غیره .


× بیشتر بدانیم سمعکهای نامرئی که مجهز به تکنولوژی هوشمند وایرلس می باشند بیشترین قیمت را دارند .

 • گارانتی سمعک: گارانتی سمعک یکی از عوامل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. یاداوری می شود گارانتی سمعک در کلینیک سمعک سایه بین المللی می باشد. کلینیک سمعک سایه همراه با تجویز عالی توسط متخصصین شنوایی شناسی، سمعک های با گارانتی بین المللی 2 تا 5 ساله به بیماران تحویل می دهد.

 • خدمات پس از فروش: بخشی از قیمت سمعک مربوط به خدماتی است که باید به بیمار ارایه شود. خدماتی از قبیل تجویز دوره ای. در کلینیک سمعک سایه، به خدمات پس از تجویز اولیه نیز توجه ویژه ای شده است. سمعک سایه با داشتن سه شعبه در شرق، غرب و شمال تهران اماده ارائه بالاترین سطح از خدمات به بیماران می باشد.

 • تکنولوژی: مهم ترین عامل تاثیر گذار بر سمعک، تکنولوژی ان می باشد. متناسب با تکنولوژی قیمت سمعک متغیرمی باشد.تکنولوژی هایی از قبیل ضدآب بودن، وایرلس یا بی سیم، افزایش شفافیت و وضوح گفتار می توانند باعث افزایش قیمت سمعک شوند.

 • لوازم جانبی کمک شنیداری: ارتباط سمعک با دیگر وسایل شنیداری مثل تلویزیون و تلفن به کمک وسایل جانبی صورت می گیرد. لوازم جانبی همراه سمعک بر قیمت ان تاثیر دارد. امروزه از طریق اپلیکیشن هایی ارتباط بین سمعک و دیگر وسایل شنیداری صورت می گیرد.

انواع سمعک براساس نوع مدار پردازشی که یک فاکتور مهم در تکنولوژی سمعک و البته تاثیر گذار برر وی قیمت سمعک می باشد را می توان در یک جدول قرار داد

انواع سمعک بر اساس نوع مدار پردازشی
نوع سمعک بر اساس مدار پردازشی ویژگی ها
سمعک آنالوگ سمعک آنالوگ امواج صوتی را به سیگنالهای الکتریکی تبدیل می کند و سپس سیگنالهای الکتریکی را به آمپلی فایر ارسال می کند . این سمعکها تک برنامه ای می باشند و قابلیت تنظیم صدا و کنترل زیر و بم صدا را دارند .
سمعک قابل برنامه ریزی سمعک های آنالوگی می باشند که قابلیت برنامه ریزی بیش از یک برنامه در آنها وجود دارد
سمعک دیجیتال سمعک دیجیتال بوسیله کامپیوتر قابل تنطیم بوده و بسته به نوع و مدل سمعک دیجیتال , مدارات پردازشی تعداد باندها و کانالهای مختلفی دارند
سمعک هوشمند سمعک های هوشمند , نسل دوم سمعک های دیجیتال می باشند که قابلیت انطباق پذیری با محیط را دارا هستند . سمعک های هوشمندباداراب ودن تکنولوژی ردیابی سیگنال گفتار , گوینده را در محیط جستجو می کند و صدای وی را به خوبی تقویت می کند و هم زمان اصوات مزاحم محیط پیرامون را حذف می کند
سمعک وایرلس سمعک وایرلس که به سمعک فوق هوشمند و سمعک هوشمند وایرلس نیز شناخته می شود با شبیه سازی کردن مکانیزم گوش طبیعی از پیشرفته ترین تکنولوژی ساخت سمعک برخوردار هستند که از قابلیت های کم نظیر آن می توان به ردیابی سیگنال گفتار و ارتباط بین دو سمعک برای برمکان یابی دقیقتر صدا اشاره کرد

انواع سمعک و قیمت آن

یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت سمعک, نوع ان می باشد. سمعک انالوگ یا همان نسل قدیم سمعک ها از نظر قیمتی از بقیه سمعک ها در رده پایین تر است. قیمت سمعک دیچیتال متفاوت است. سمعک فوق هوشمند نسل دوم سمعک دیجیتال می باشد. سمعک نامرئی و سمعک وایرلس از جمله سمعک های فوق هوشمند می باشند. قیمت سمعک هوشمند متناسب با برند و تکنولوژی های ان، متنوع می باشد. در بین سمعک های دیجیتال می توان گفت قیمت سمعک نامرئی و قیمت سمعک وایرلس از سایر سمعک ها بیشتر می باشد.


مشاوره آنلاین قیمت سمعک


لیست قیمت سمعک در برندهای مختلف  

لیست قیمت سمعک در برندهای مختلف
برند سمعک بازه قیمت بر حسب تومان
قیمت سمعک بلتون از حداقل 800000 تومان شروع و تا16/000/000 و بالاتر
قیمت سمعک فوناک از حداقل 960/000 تومان شروع و تا7/000/000 و بالاتر
قیمت سمعک ویدکس از حداقل 1/100/000 تومان شروع وتا حدود 7/000/000 و بالاتر
قیمت سمعک اتیکن از حداقل 1/000/000 تومان شروع و تا حدود 8/500/000 و بالاتر
قیمت سمعک زیمنس از حداقل 1/700/000 تومان شروع و تا حدود 7/500/000 و بالاتر
قیمت سمعک استارکی از حداقل 1/150/000 تومان شروع و تا حدود 8/500/000 و بالاتر
قیمت سمعک یونیترون از حداقل 1/300/000 تومان شروع و تا حدود 7/000/000 و بالاتر
قیمت سمعک برنافون از حداقل 1/100/000 تومان شروع و تا حدود 5/100/000 و بالاتر

قیمت سمعک زیمنس

سمعک زیمنس یک برند آلمانی می باشد و شرکت زیمنس نیز نامی پرآوازه  را یدک می کشد .این شرکت فعالیت خود را در زمینه تولید دستگاههای کمک شنوایی در سال 1913 میلادی آغاز نمود و هم اکنون با نسل سمعکهای پیشرفته NX در میان کمپانی های برند سمعک در حال رقابت می باشد .

 

ویژگیهای انواع مدل سمعک زیمنس عبارتند از :

Sound clarity
تکنولوژی که باعث می شود که صدا با جزئیات بیشتری به دریافت کننده سیگنالهای عصبی کاربر برسد و در نهایت صدایی که بر روی آن زوم کرده را بهتتر بشنود .

Speech quality

کیفیت سیگنال به نویز را افزایش می دهد .

Interaction user
کمپانی زیمنس از طریق این تکنولوژی امکان کنترل سمعک را از طریق نرم افزار signia app در اختیار کاربر قرار می دهد .

قیمت سمعک های آنالوگ و دیجیتال و فوق هوشمند در برندهای مختلف بسیار متنوع می باشد.


× بیشتر بدانیم سمعکهای نامرئی با تکنولوژی هوشمند وایرلس دارای بیشترین قیمت می باشند .

می توان حداقل قیمت انواع سمعک را به شرح زیر بیان کرد. حداکثر قیمت نیز متناسب با تکنولوژی و قدرت متفاوت است

نوع سمعک حداقل قیمت حدودی به ریال می باشد
قیمت سمعک نامرئی متناسب با تکنولوژی و برند از حداقل 000/600 تومان شروع می شود.
سمعک هوشمند 1/200/000
سمعک هوشمند وایرلس 1/900/000
سمعک دیجیتال 7/000/000
سمعک آنالوگ 4/500/000

بررسی تاثیر انواع تکنولوژی بر قیمت سمعک

در بررسی قیمت انواع سمعک نیز باید معیارهای متفاوتی از جمله برند و نوع سمعک را در نظر گرفت. تجویز سمعک توسط شنوایی شناس و براساس ارزیابی های شنوایی، صورت می گیرد. بیمار و شنوایی شناس باید فاکتورهای ادیولوژیکی از جمله نوع و میزان کم شنوایی و فاکتورهای غیر ادیولوژیکی مانند سن و میزان مقبولیت از طرف بیمار را در نظر بگیرند.

سمعک های انالوگ متناسب با تکنولوژی های به کار رفته در انها دارای قیمت متنوعی می باشند. البته امروزه کاربرد این سمعک ها بسیار پایین است و افراد تمایل دارند سمعک های دیجیتال و فوق هوشمند استفاده کنند. تکنولوزی های مختلف در برندهای مختلف باعث ایحاد تفاوت قیمت می شود.

تکنولوزی حذف و کنترل نویز از یکی از تکنولوژی های مهم در سمعک می باشد. در این تکنولوژی ها پردازشگر سمعک طیف نویز را شناسایی می کند. طیف نویز با طیف گفتار تفاوت دارد. سمعک نویز را کنترل و حذف می کند و گفتار را تقویت می کند. به عنوان مثال در سمعک های فوناک جهت کاهش تاثیرات نویز ازمیکروفون های هوشمند استفاده می شود که در 360 درجه بر گفتار تمرکز می کنند.هم چنین در سمعک زیمنس محیط باد به عنوان یک محیط نویز شناخته می شود و به صورت خودکار نویز باد را کاهش می دهد.

تکنولوژی وایرلس از جمله تکنولوژی هایی می باشد که باعث راحتی شنیداری بیمار می شود. از جمله مزایای فناوری وایرلس می توان به شنوایی دو گوشی و برقراری ارتباظ با وسایل شنیداری دیگر از جمله مویایل هوشمند اشاره کرد.

امروزه برندهای مختلف با طراحی اپلیکیشن هایی سعی بر ان دارند تا ارتباط موبایل با سمعک به اسان ترین راه ممکن باشد. اپلیکیشنConnectLine در سمعک اتیکن، فناوری Phonak EasyCall در سمعک فوناک از جمله این موارد است.

وزوز احساس صدایی در گوش می باشد که منبع خارجی ندارد. فناوری وزوز در سمعک های برندهای مختلف وجود دارد و در افرادی که وزوز دارند تجویز می شود . از جمله این فناوری ها می توان به تکنولوژی Multiflex Tinnitus Technology در استارکی، تکنولوژی Tinnitus noiser در زیمنس و تکنولوژی Tinnitus Balance در فوناک اشاره کرد.


× بیشتر بدانیم تکنولوژی وایرلس برای شنوایی دو گوشی بسیار مفید می باشد .

لیست قیمت انواع سمعک

(لیست قیمت انواع سمعک در این جدول مشاهدا بفرمائید ( به صورت دوره ای به روز رسانی می شود

لیست قیمت انواع سمعک
مشخصات حدود قیمت بر حسب هزارتومان رده سمعک
* ۵۵۰ - ۱/۲۰۰ (دیجیتال / سیستم حذف فیدبک / سیستم شناسائی گفتار با سیستم ضد آب (نانو
** ۱/۴۰۰ - ۲/۷۰۰ دیجیتال هوشمند/ سیستم حذف فیدبک پیشرفته/ سیستم شناسایی گفتار/ با پوشش نانو(ضدآب)/ دارای سایز رسیور داخل گوشی/ دارای مدل های سوپرپاور/ جهت داری میکروفون ها/ سیستم کاهش نویز باد/ دارای سیستم صوت درمانی وزوز/وایرلس اولیه
*** ۲/۸۰۰ - ۳/۷۰۰ دیجیتال هوشمند/ سیستم حذف فیدبک پیشرفته/ سیستم شناسایی گفتار/ با پوشش نانو(ضدآب)/ دارای سایز رسیور داخل گوشی/ جهت داری میکروفون ها/ سیستم کاهش نویز باد/ دارای سیستم صوت درمانی وزوز/وایرلس پیشرفته/ارتباط دوگوشی و بی سیم سمعک ها
**** ۴/۰۰۰ - ۵/۰۰۰ دیجیتال هوشمند/ سیستم حذف فیدبک پیشرفته/ سیستم شناسایی گفتارپیشرفته/ دارای سایز رسیور داخل گوشی/ با پوشش نانو(ضدآب)/دارای مدل های سوپرپاور/ جهت داری پیشرفته میکروفون ها/ سیستم کاهش نویز باد پیشرفته/ دارای سیستم صوت درمانی وزوز/ وایرلس پیشرفته/ ارتباط دوگوشی و بیسیم سمعک ها/ سیستم مکان یابی دقیق و ویژه/ ارتباط مستقیم با تلفنهای هوشمند
***** ۷/۰۰۰ - ۱۰/۰۰۰ دیجیتال هوشمند/ سیستم حذف فیدبک بسیار پیشرفته/ سیستم شناسایی گفتار بسیار پیشرفته/دارای سایز رسیور داخل گوشی/ با پوشش نانو(ضدآب)/دارای مدل های سوپرپاور/ جهت داری پیشرفته میکروفون های دو سمعک با هم/ سیستم کاهش نویز باد پیشرفته/ دارای سیستم صوت درمانی وزوز/ وایرلس پیشرفته/ ارتباط دوگوشی و بیسیم سمعک ها/ ارتباط مستقیم با تلفنهای هوشمند/ سیستم مکان یابی دقیق و منحصر به فرد برای هر کاربر/ امکانات تنظیمی بالا

قیمت انواع سمعک براساس نوع مدار پردازشی

قیمت انواع سمعک براساس نوع تکنولوژی سمعک دارای رنج قیمتی بسیار متنوعی می باشد ابتدا به دسته بندی انواع سمعک بر اساس نوع مدار ردازشی می پردازیم

انواع سمعک بر اساس نوع مدار پردازشی

 • سمعک آنالوگ analog
 • سمعک قابل برنامه ریزی Programmable
 • سمعک دیجیتال Digital
 • سمعک هوشمند Inteligent
 • سمعک بلوتوث دار Wireless

× بیشتر بدانیم مدار پردازشی سمعکها نیز بر قیمت سمعک تاثیر مستقیم دارند.

امروزه تمامی سمعکها به صورت دیجیتالی می باشند , که تکنولوژی دیجیتال از حیث کیفیت و انعطاف پذیری و نحوه برنامه ریزی قابل قیاس با سمعکهای آنالوگ نمی باشند .


خدمات کلینیک شنوایی و سمعک سایه

کلینیک سمعک سایه با کادر مجرب و متخصص در راستای خدمت رسانی به بیماران آماده ارائه خدمات زیر می باشد:


× بیشتر بدانیم سمعک سایه طرف قرارداد با بیمه های مختلف می باشد .

 • ارزیابی شنوایی

جهت مشخص کردن میزان و نوع کم شنوایی، آزمون های شنوایی انجام می گیرد. متخصص شنوایی با انجام آزمون های مختلف از جمله ادیومتری(PTA)، تمپانومتری، اتوسکوپی و...به بررسی وضعیت بیمار از نظر شنوایی می پردازد. درمان مناسب زمانی صورت می گیرد که این مرحله با دقت انجام گیرد. توصیه می شود حتما جهت دریافت ارزیابی شنوایی به کلینیک های معتبر شنوایی سنجی مراجعه کنید.

 • تجویز سمعک

سمعک یکی از راههای درمان کم شنوایی می باشد. بعد از ارزیابی شنوایی، انتخاب سمعکمناسب با نوع و میزان کم شنوایی از جمله مهم ترین اقدامات ادیولوژیست می باشد. در انتخاب سمعک عوامل دیگری از جمله قیمت سمعک، ظاهر، مدل سمعک و... موثر می باشد. شنوایی شناس با در نظر گرفتن همه این عوامل اقدام به انتخاب سمعکمناسب می نماید.

 • تنظیم سمعک

فرایند دریافت سمعک در حالت کلی نیاز به دو یا سه جلسه و شاید بیش تر دارد. بیمار باید توجه کند که برای درمان علمی و کارامد باید صبور باشد.

ذکر این نکته ضروری است که این فرایند در کلینیک سمعک سایه کوتاه می باشد. در واقع بیمار بسته به محل زندگی خود، می تواند به نزدیک ترین کلینیک سمعک سایه مراجعه کند. در جلسه تنظیم سمعک، ادیولوژیست، سمعک را بر روی گوش بیمار گذاشته و با استفاده از نرم افزارهای خاص، اقدام به تنظیم ان می کند.

 • مشاوره رایگان
  یکی از اقدامات موثر در درمان کم شنوایی، آگاهی بیمار از نوع کم شنوایی و میزان ان به همراه مراحل درمان می باشد. تجویز سمعک یکی از راه های درمان توانبخشی افراد با نقص شنوایی می باشد. اگاه کردن بیمار باعث می شود تا روند درمان بهتر صورت گیرد. در کلینیک شنوایی و سمعک سایه بر آگاهی دادن به بیمار تاکید می شود. مشاره رایگان دریافت سمعک از جمله اقداماتی است که توسط کادر مجرب و متخصص در کلینیک سمعک سایه انجام می گیرد.

 


× بیشتر بدانیم سمعک سایه با شعبات متعدد در سطح شهر تهران .
 • خدمات پس از فروش

از جمله عواملی که ممکن است بر قیمت سمعک تاثیر داشته باشد، خدمات پس از فروش می باشد. سمعک وسیله الکترونیکی می باشد که نیاز به خدمات پس از فروش برای سمعک ضروری می باشد.

کلینیک سمعک سایه در جهت رفاه حال بیماران و خدمات پس از فروش با کیفیت عالی، اقدام به راه اندازی مجموعه کلینیک های سمعک سایه در نقاط مختلف تهران کرده است. کاربر سمعک می تواند براساس محل زندگی خود، به نزدیک ترین کلیینک مراجعه کرده و مشکل سمعک خود را برطرف نمایند.

 

 • گارانتی معتبر سمعک

گارانتی سمعک از نکاتی است که باید بیماران به آن توجه ویژه نمایند. سمعک ها در معرض انواع خطر می باشند. در صورت عدم گارانتی، ممکن است بیمار دچار زیان مالی شود و مجبور به تعویض سمعک خود گردد. کلینیک سمعک سایه افتخار دارد تمامی سمعک های خود را با گارانتی بین المللی ارائه دهد. گارانتی سمعک در این کلینیک کاملا معتبر می باشد و در صورت بروز مشکلی که در حیطه گارانتی باشد، بدون هیچ گونه بار مالی اقدام به برطرف کردن مشکل خواهیم کرد.


گرانترین سمعک معمولا دارای انواع تکنولوژِی های جدید مانند تکنولوژی وایرلس , تقویت سیستم سیگنال به نویز , هوشمند بودن و ... می باشند . و البته در این میان سمعک های IIC با در نظر گرفتن تمامی این آپشنها دارای بیشترین قیمت می باشند .

بهترین سمعک دارای ویژگی هایی می باشد که نهایتا با نوع و میزان کم شنوایی فرد تطبیق کامل را داشته باشد .

برندهایی مانند اتیکن , ویدکس , سیگنیا , فوناک و... دارای کیفیت مناسب و تکنولوژی های به روز در تولید سمعک می باشند .