سمعک یونیترون

تاریخچه سمعک یونیترون

شرکت یونیترون یکی از موفق ترین برندهای سمعک می باشد. این شرکت زیر مجموعه شرکت سونووا (Sonova) است. این شرکت در سال ۱۹۶۴ در منطقه‌ی Kitchener Waterloo در ایالت Ontario کانادا تاسیس شد.

تاریخچه‌ی شرکت سونوا

شرکت  سونووا  نام AG für Elektroakustik در سال ۱۹۴۷ در زوریخ سوییس تاسیس شد.پس از 18سال فعالیت این شرکت و پیشرفت هایی که به دست آورد، نهایتا سهام این شرکت توسط گروه Ernst Rihsخریداری شد. پس از آن نام این مجموعه به فوناک (Phonak) تغییر کرد. بعد از تغییر نام ودر سال 1978 اولین سمعک خود را روانه بازار کردند کهموفقیت بزرگی محسوب می شد. این شرکت به رشد و پیشرفت خود ادامه داد  ودر سال 1985 نام خود را به  هولدینگ Phonak AG  تغییر داد. دفتر مرکزی این شرکت نیز به شهر استافا نقل مکان کرد.

 

گسترش شرکت مادر یونیترون در امریکا

در سال 1989 رییس جمهور امریکا در ملا عام از سمعک استفاده کرد. این جرقهای برای پیشرفت شرکت های سمعک شد. فوناک به عنوان شرکت مادر یونیترون نیز از این فرصت نهایت اتستفاده را برد. میزان مقبولیت سمعک در بین عامه مردم افزایش یافت. پیشرفت های فوناک در آمریکا نیز بیش تر شد. اقبال عمومی نسبت به وسایل کمک شنوایی افزایش یافت جایگاه فوناک در امریکا بیش تر تثبیت شد. فوناک چند سال بعد اقدام به خریداری برندهای دیگر از جمله خرید یونیترون در سال 2000 کرد. در سال 2007نام گروه خود را تغییر داد و نام Sonova Holding AG را برای خود انتخاب کردند.

 

 

گروه سنوا امروزه در زمینه سمعک از موفق ترین برندهای دنیا محسوب می شود. گروه سنوا دارای برندهای گسترده و تولیدات بسیاری می باشد. گروه سنوا در حال حاضر سمعک های مختلفی با مدل های گوناگون را به نام یونیترون و فوناک وارد بازار می کند. یونیترون و فوناک دو برند نام اشنای سمعک دنیا محسوب می شوند. این دو برند در ایران نیز جایگاه خود را پیدا کرده اند. گروه سونوا با خرید در سال 2009 اقدام به خرید ادونسد بایونیکز (Advanced Bionics) کرد. خرید ادونسد باعث شد تا انها وارد حوزه کاشت حلزون شوند. آنها امروزه علاوه بر سمعک، ایمپلنت های حلزون شنوایی را نیز عرضه می کنند. مالکیت گروه شنوایی کنکت (Connect Hearing Group) نیز در اختیار گروه سونوا است.کار این گروه  شبکه‌ای جهت برقراری ارتباط بین ارائه‌کنندگان خدمات سلامت شنوایی است. گروه سونوا به پیشرفت های خود ادامه می دهد. انها هم چنین در حال اضافه کردن برندهای دیگر به گروه خود می باشند.

فن آوری پیشرفته یونیترون

حذف نویز بلند و ناگهانی: یونیترون با دارا بودن تکنولوژی AntiShock بدون اختلال در کیفیت صدا می تواند نویزهای بلند و ناگهانی را حذف کند.

میکروفون‌های جهت‌دار: با استفاده از تکنولوژی SmartFocus بوسیله میکروفون های جهت دار می تواند مشکل شنیدن در محیط های شلوغ را برای افراد کم شنوا حل کند.

سیستم‌های هشدار خانگی: با تکنولوژی SmartAlert سمعک‌های یونیترون می توانند  با سیستم‌های هشدار خانگی به صورت کامل هماهنگ شوند.

 

همکاری با دانشگاهها و موسسات آموزشی

یونیترون همکاری خود را با موسسات و دانشگاهها برای پیشرفت تکنولوژی ادانه داد. از میان دانشگاههایی که با یونیترون و گروه مادر ان همکاری دارند می توان موارد زیر را اشاره کرد:

دانشگاه وس ترن اونتاریو (University of Western Ontario): : همکاری بین یونیترون و این دانشگاه در جهت پروژه پنج ساله ای است  که برای طراحی سیستم برنامه ریزی بهینه سمعک ها است. شرکت یونیترون حامی مالی پروژه های این گروه تحقیقاتی از دانشگاه می باشد. این شرکت همچنین دستگاه‌های خود را جهت تحقیقات بر روی سیستم‌های حذف نویز و تقویت گفتار در اختیار دانشگاه وسترن اونتاریو قرار داده است

 

دانشگاه کارل فون اوسیتزکی در اولدنبرگ (Carl Von Ossietzky Universitat Oldenburg):  در این دانشگاه مطالعاتی بر روی سیستم انتس شاک یونیترون صورت گرفته است.مطالعات انجام شده در این دانشگاه نشان داد که تکنولوژی آنتی‌شاک یونیترون توسط استفاده‌کنندگان سمعک به بقیه‌ی تکنولوژی‌ها ترجیح داده می‌شود و مشکلات شنیدار صوت را به خوبی برطرف می‌کند.

 

قیمت سمعک یونیترون

قیمت سمعک یونیترون از حدود 2/1 میلیون تومان شروع و تا حدود 7 میلیون تومان می باشد.