سمعک ویدکس

تاریخچه سمعک ویدکس

تاسیس شرکت ویدکس در دانمارک به سال 1956 توسط دو فرد به نام های Christian topholm و  eric westermann بر می گردد.در همین سال شرکت ویدکس توسط موسسانش به کارخانه نساجی در brede منتقل شد. در دوره ای که اقتصاد دانمارک بر کشاوری بنا نهاده بود ویدکس قدم در راه تکنولوژی گذاشت.

اولین سمعک ویدکس

اولین سمعک ویدکس از نوع جیبی بود. ایده ان از تله کویل ساخته شده توسط topholm بود که در جیب قرار داده می شد. ویدکس نام این سمعک راwidex 561 نامگذاری کرد. در ده سال بعد آنها توانسته اند سمعک های عینکی را نیز روانه بازار کنند. انها سعی در مخفی کردنسمعک در انتهای دسته عینک داشتند.

 

ویدکس در دهه شصت

راه پیشرفت ویدکس با سرعت طی می شد و انها در سال 1966 دفترمرکزی خود را در verlose بنا نهادند. ویدکس در ان زمان جزء ده شرکت برتر تولید کننده ی سمعک بود. ویدکس در سال 1968 توانست دو کارخانه در دانمارک و بلژیک افتتاح کند و بازار خود را به دیگر کشورها گسترش دهد.

مدیریت خانوادگی ویدکس

ویدکس در دهه هفتاد در حال پیشرفت و ترقی بود. در سال 1972 توپهولم پسر topholm توانست مدرک مهندسی برق خود را اخذ کند و وارد تیم ویدکس شود. در سال 1975 نیز نوه اریک به واحد فروش ویدکس رفت. بعدها دو فرزند دیگر اریک نیز وارد بخش مالی و فناوری ویدکس شده اند تا به این صورت بتوان گفت ویدکس به صورت خانوادگی مدیریت می شود.

 

اولین سمعک داخل گوشی ویدکس

در سال 1972 ویدکس سمعک های سری ای خود را به بازار عرضه کرد. ویژگی بارز این سمعک ها تغییر پیوسته تن، بلندی و خروجی صدا متناسب با ورودی بود.ویدکس در همین دوران به تحقیق و پژوهش اهمیت بیشتری داد و تیم تحقیف و پژوهش ویدکس به ئنبال فناوری ها و همکاری با دیگر نهادها بود.

در همین سال ها اولین سمعک داخل گوشی ویدکس به نام Audilens  به بازار عرضه شد و از نظر کیفیت مشابه سمعک های پشت گوشی بود. در سال 1985 با مرگ topholm در سانحه رانندگی، پسرش به جای او وارد ویدکس شد.

 

سمعک نامرئی و داخل مجرای گوش ویدکس

اندازه کوچک و صدای قوی و تقویت شده پیام ویدکس درباره سمعک نامرئی این کمپانی می باشد . طراحی هوشمندانه که باعث ایجاد لبه های نرم تر در سمعک های داخل مجرای گوش ویدکس شده است .

این کمپانی در باره سمعک نامرئی و داخل مجرای گوش ویدکس چنین می گوید : تناسب کامل سمعک IIC و بومی سازی بهتر ، مکان یابی دقیق تر ، دوام و راحتی بیشتر از جمله ویژگی این محصول widex می باشد .

همه چیز درباره WIDEX SOUND

همه سمعک‌های Widex به گونه‌ای طراحی شده‌اند که صداهای ملایم و ملایم به اندازه‌ای تقویت می‌شوند که شنیده می‌شوند در حالی که صداهای بلند شنیده می‌شوند، اما صدای ناخوشایندی ندارند.

به عبارت دیگر، یک تجربه شنیداری در دنیای واقعی. این اساس چیزی است که ما آن را Widex Sound می نامیم.

پیشرفت ویدکس

دهه نود برای ویدکس دهه پیشرفت شگرف بود. در سال 1988 ویدکس توانست اولین سمعک برنامه ریز بی سیم خود به نام Quattro q8 را روانه بازار کرد. این سمعک توسط ریموت کنترل قابل کنترل بود.

طراحی قالب های سفارشی سمعک بوسیله لیزر و مدل سازی کامپیوتر توسط ویدکس در سال 1990 انقلاب دیگری بود که باعث جلب توجه همگان نسبت به ویدکس شد. این تکنولوژیCAMISHA نام داشت که به معنای طراحی قالب سمعک به صورت سفارشی بود.

 

سمعک های داخل گوشی

ویدکس در سال 1995 توانست سمعک داخل گوشی تمام دیجیتال خود را به بازار عرضه کند. ویدکس نام این سمعک کوچک را Senso CX نامید.

در سال 1977 دومین سری از سمعک Senso را ارائه کرد. این سمعک از نوع کاملا داخل کانال یا CIC بود. دو مدل C9 و C18 نیز در همان سال عرضه شد. طراحی و عرضه سمعک Senso باعث شد تا ویدکس در سال 1988 موفق به دریافت جایزه ی انجمن طراحان صنفی امریکا شود.

ویدکس در همان سال Senso P38 را عرضه کرد این سمعک اولین سمعک دیجیتال قدرت بالا بود.

 

مروری بر دستاوردهای اخیر ویدکس

تولید و عرضه سری براوو، مناسب برای همه افراد در سال 2001

سمعک کاملا اتوماتیک با توانایی تطبیق با محیط به نام دیوا در سال 2002

سمعک با توانایی پردازش سیگنال و قابلیت شخصی سازی به نام inteo در سال 2006

کوچک ترین سمعک گیرنده در کانال به نام پشن در سال 2008

اولین سمعک طراحی شده با توانایی پخشاصوات ارام بخش به نام مایند 440 در سال 2008

طراحی و عرضه سیستم های کمک شنوایی جانبی DEX جهت اتصال به تلویزیون و تلفن از راه دور در سال 2009

تکنولوژی بی سیم یا وایرلس ویدکس لینک در سال 2009

طراحی و عرضه سمعک نامرئی یا IIC در سال 2012

 

قیمت سمعک ویدکس:

قیمت سمعک های این کمپانی از حدود 3000000 هزار تومان تا 7/6 میلیون تومان می باشد.

قیمت سمعک WIDEX به عوامل مختلفی بستگی دارد که به گفته کمپانی ویدکس عبارتند از :

  • نوع و سطح کم شنوایی
  • سطح فناوری و ویژگی ها
  • پوشش بیمه سلامت
  • ساختار قیمت گذاری کلینیک
  • سطح پشتیبانی و خدمات حرفه ای

تنها کسی که می تواند هزینه دقیق قیمت انواع سمعک ویدکس را به شما بدهد، متخصص شنوایی شما است. شنوایی شناس به شما خواهد گفت کدام سمعک ها برای شما مناسب است ، و آنرا برای بهترین افزایش راندمان و بهترین عمکرد برنامه ریزی خواهد کرد .