سمعک وایرلس

سمعک وایرلس از نسل سمعک های هوشمند می باشد که از تکنولوژی وایرلس یا بی سیم استفاده می کند. این سمعک تمامی ویژگی های یک سمعک هوشمند و فوق هوشمند را دارد. سمعک وایرلس با شبیه سازی عملکرد گوش طبیعی می تواند پردازش شنیداری دوگوشی را بهتر و دقیق تر انجام دهد. در حالت عادی هر سمعک بر روی گوش به عنوان یک واحد مجزا عمل می کند. تکنولوژی وایرلس باعث می شود تا سمعک های موجود بر روی هر دو گوش بوسیله فناوری وایرلس باهم مرتبط شوند و اطلاعات همدیگر را دریافت کنند و در واقع عملکرد شنوایی گوش طبیعی را برروی فرد بیمار شبیه سازی نماید.

  سمعک وایرلس

پردازش دو گوشی

پردازش دو گوشی را می توان مهم ترین مزیت سمعک های وایرلس دانست. انسان برای مکان یابی و یافتن جهت منبع صوت در محیط نیاز به اطلاعات همه جانبه از همه جهات محیط اکوستیکی خود دارد. این اطلاعات در سطح بالاتر مناطق شنوایی باهم ترکیب می شوند و مغز با توجه به این اطلاعات می تواند محل منبع صوتی را تشخیص دهد. فردی که دچار کاهش شنوایی باشد ممکن است از این خصوصیت دستگاه شنوایی محروم باشد. سمع دوگوشی بدون وایرلس باعث می شود تا اطلاعات هر سمعک به صورت مجزا به گوش برسد و ممکن است این اطلاعات باهم تداخل نمایند.

مزایای پردازش دو گوشی

درک بهتر سیگنال گفتار

وضوح بیش تر سیگنال گفتار

مکان یابی بهتر و دقیق تر منبع صوت

بالا رفتن میزان رضایت مندی بیمار از سمعک

احساس شنیدن صدای طبیعی توسط بیمار

 

امکان برقراری ارتباط با وسایل کمک شنوایی و ارتباطی

افراد کم شنوا در استفاده از تلفن، موبایل، mp3،تلویزیون و دیگر وسایل شنیداری با محدودیت مواجه هستند. با استفاده از تکنولوژی وایرلس بیمار می تواند بدون سیم و دیگر وسایل جانبی از تلویزیون و دیگر وسایل شنیداری استفاده کند. سرعت تبادل اطلاعت در چنین مواقعی بالاست و تداخل دیگر امواج و عوامل مزاحم کمتر است.

قیمت سمعک وایرلس

سمعک وایرلس نیز مانند سمعک دیجیتال و اناوگ دارای قیمت های متعددی می باشد. این سمعک ها که از نسل دوم سمعک های فوق هوشمند دیجیتال می باشند دارای بالاترین قیمت در بین سمعک های دیجیتال می باشند. قیمت بالای انها متناسب با کارایی بالای انهاست. قیمت سمعک وایرلس برندهای مختلف باهم متفاوت است و هم چنین تعداد باند و کانال نیز بر قیمت تاثیر دارد.

به صورت کلی میتوان بعضی از ویژگی های مهم سمعک وایرلس را در موارد زیر خلاصه کرد:

پردازش دو گوشی

ردیابی اتوماتیک سیگنال گفتاری

قابلیت ارتباط با وسایل جانبی شنیداری

قابلیت تنظیم بوسیله کامپیوتر

صدای طبیعی

افزایش درک گفتار

قابلیت برقراری ارتباط همزمان بین دو سمعک

تنظیم اتوماتیک تقویت صدا در محیط های مختلف

افزایش نسبت سیگنال به نویز

سمعک وایرلس

سمعک وایرلس از نسل سمعک های هوشمند می باشد که از تکنولوژی وایرلس یا بی سیم یهره می برد. تکنولوژی وایرلس باعث ارتباط هر دو سمعک موجود بر روی گوش بدون وجود سیم می شود. شنوایی دو گوشی باعث می شود تا فرد با شنوایی طبیعی بتواند از وجود هر دو گوش خود بهره ببرد. کم شنوایی باعث نقص در شنوایی دو گوشی می شود. سمعک های موجود بر روی دو گوش با همدیگر ارتباط برقرار می کنند و اطلاعات خود را به اشتراک می گذارند. ارتباط بی سیم باعث می شود تا میزان رضایت از سمعک وایرلس بالا رود. امروزه برندهای مختلف دارای سمعک های هوشمند وایرلس می باشند. سمعک وایرلس دارای ویژگیهای متعددی می باشد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ردیف ویژگی مزیت
1 برنامه شنیداری هوشمند طراحی شده برای محیط های مختلف
2 توانایی ارتباط با موبایل هوشمند ارتباط با موبایل هوشمند از طریق اپلیکیشن
3 کنترل ولوم سمعک به شیوه وایرلس تنظیم ولوم سمعک به شیوه وایرلس
4 کنترل فیدبک شناسایی و کنترل فیدبک در سمعک
5 حذف نویز حذف نویز و کمک به بهبود کیفیت و وضوح گفتار
6 پردازش دو گوشی کمک به شنوایی دو گوشی و بهتر شنیدن اصوات
7 ضد آب بودن استفاده در محیط های مختلف شنیداری
8 وایرلس استفاده از بلوتوث برای ارتباط با سمعک دیگر