سمعک فوناک

تاریخچه سمعک فوناک

شرکت فوناک(PHONAK) زیر مجموعه شرکت سونووا می باشد. سنووا ارایه دهنده طیف وسیعی از محصولات کمک شنوایی می باشد. سونووا در اروپا، امریکا و شرق اسیا دفاتر نمایندگی دارد و در سراسر دنیا دارای نمایندگی توزیع می باشد.سونووا مالکیت برندهای از قبیل اونسد، بایونیکس، یونیترون، گروه شنوایی کانکت و فوناک می باشد. فوناک از جمله برترین برندهای این شرکت می باشد.


فن آوری های سمعک فوناک

سمعک فوناک دارای چندین فن آوری کاربردی به خصوص در زمینه تولید دستگاههای جانبی وایرلس برای محصولات فوناک می باشد . در ادامه تمامی فن آوری های فوناک در ارتیاطات کاربردی بی سیم ( wireless ) را توضیح خواهیم داد .

فن آوری های مدرن سمعک فوناک عبارتند از :

 • فن آوری وایرلس Phonak PartnerMic
 • فن آوری هوشمند ™Roger On
 • فن آوری هوشمند وایرلس میز کاز ( Roger Table Mic II )
 • فن آوری ارتباط با تلویزیون و دستگاههای صوتی دیگر ( TV Connector )
 • فن آوری ریموت کترل برای مدیریت برنامه های سمعک فوناک ( Phonak RemoteControl )
 • برنامه اپلیکیشن فوناک ( برنامه myPhonak )

فن آوری وایرلس Phonak PartnerMic

فن آوری وایرلس Phonak PartnerMic


Phonak PartnerMic micro یک میکروفون کاربردی با کربری آسان برای استفاده مناسب برای جهت یک به یک در محیط های پر سر و صدا است. می توانید این محصول را در هر نقطه بر روی پیراهن ، بلوز یا کت شریک ( همراه خود ) خود وصل کنید بدون اینکه نگران موقعیت باشید. به لطف فناوری Phonak AirStream speech ، گفتار ( صدای گوینده یا همان همراه شما ) بدون وسیله اضافی در سمعک شما پخش می شود.

فن آوری هوشمند ™Roger On

عملکرد بهتر و کیفیت بالاتر با حذف نویز های پس زمینه با دستگاه Roger On . Roger On با فناوری MultiBeam 2.0 این قابلیت را دارد که جهت گفتار ورودی را تشخیص دهد و به طور خودکار شخصی را که برای صحبت به عنوان گوینده و مخاطب شما می باشد را انتخاب می کند.

 فن آوری هوشمند ™Roger On
فن آوری هوشمند ™Roger On

Roger On دارای استاندارد IP54 است و در برابر پاشش آب محافظت می شود. حتی می توانید از آن در خارج از منزل استفاده کنید.


Roger On به شما انعطاف پذیری می دهد تا بر مکالمات واقعاً مهم در محل کار ، سخنرانی ها یا دوستان تمرکز کنید.بسته به نوع استفاده از آن روی میز ، بر روی لباس یا نگه داشتن آن در دست ، بین حالت های مختلف میکروفون به طور خودکار تغییر می کند.


فن آوری هوشمند وایرلس میز کاز ( Roger Table Mic II )

وقتی می توانید بیشتر روی کار تمرکز کنید تا روی شنوایی ، زندگی ادامه دارد . این شعار کمپانی فوناک در زمینه تولید فن آوری هوشمند برای محیط ها و جبه خصوص جلسات کاری می باشد .

 فن آوری هوشمند وایرلس میز کاز ( Roger Table Mic II )
فن آوری هوشمند وایرلس میز کاز ( Roger Table Mic II )

میکروفون Roger iN :

Roger Table Mic II iN آخرین نسخه Roger Table Mic II است و قابلیت نصب گیرنده های Roger را مستقیماً در سمعک های Paradise و Marvel شما دارد - نیازی به اتصال گیرنده خارجی نیست .

تا 61٪ درک بهتر گفتار در محیط های پر سر و صدا

فناوری نوآورانه MultiBeam در Roger Table Mic II گفتار را در 360 درجه تجزیه و تحلیل می کند . و به طور خودکار جهت را با بهترین وضوح انتخاب می کند تا 61٪ درک بهتر گفتار در صدای بلند را فراهم کند.

محصول Roger Table Mic II فوناک مناسب جلسات با تعداد بالا

محصول Roger Table Mic II فوناک مناسب جلسات با تعداد بالا می باشد . برای پوشش یک جلسه بزرگ ، چندین Roger Table Mic II می توانند متصل شده و با هم کار کنند ، بنابراین شما می توانید به طور کامل شرکت کنید و چیزی را از دست ندهید.

سهولت استفاده از Roger Table Mic II iN

Roger Table Mic II کاملا اتوماتیک است - که استفاده از آن را بسیار آسان می کند. با عمر باتری 16 ساعت ، یک روز کاری کامل را با آرامش خاطر می گذرانید.

همانطور که مشاهده می کنید ورود فن اوری های مختلف عمدتا در بستر وایرلس انقلابی در تولید سمعک ایجاد کرده است . در این میان تولید سمعک وایرلس بوسیله کمپانی های برند ، به هوشمند سازی این محصولات نیز کمک شایانی نموده است .


سمعک نامرئی و داخل مجرای گوش Phonak Virto M-Titanium

سمعک داخل مجرای گوش Phonak Virto M-Titanium یکی از انعطاف پذیرترین سمعک های نامرئی از حیث تطابق با آناتومی گوش می باشد . Virto M Titanium یک محصول کاملا سفارشی سازی شده دارای ویژگی های منحصر به فرد که عبارتند از :

 • فوق العاده ظریف و طراحی قوی
 • سفارسی سازی شده برای گوشهای هزشخص
 • مقاوم در برابر آب و گرد و غبار
 • کاملا اتوماتیک - بدون نیاز به تنظیم دستی سمعک
 • دقیقاً برای آناتومی گوش فردی کالیبره شده است
 • رنگ های روکش در حال حاضر در رنگ های مشکی، صورتی یا کاکائویی موجود است

سمعک نامرئی فوناک جزء بهترین و کچکترین سمعک های موجود می باشد . با توجه فن آوری های مدرن فوناک در ساخت و طراحی وسایل کمک شنیداری می تواند یکی از گزینه های مدنظر پیش روی کاربران سمعک باشد .

تاسیس فوناک

شرکت ای جی فرالکترواکوستیک ابتدا در زوریخ توسط سرمایه داران فرانسوی و بلژیکی تاسیس شد. بعد از گذشت هیجده سال فردی به نام ارنست ریس تمامی سهام شرکت را خرید و با دیگر اعضای خانواده به شراکت گذاشت. .

این شرکت توانست در سال 1978 اولین محصول خود به نام سوپر فرانت را روانهبازار کند. سوپرفرانت از نظر میزان تقویت بی رقیب بود و بعد از مدتی با دستکاری ویژگی هایش توسط متخصصین برای کودکان نیز قابل استفاده شد.

جهانی شدن فوناک

در دهه هفتاد و هشتاد بسیاری از شرکت ها اقدام به گسترش فعالیت خود به سراسر دنیا کرده اند. شرکت فوناک نیز در همین دوره زمانی سعی کرد حضور خود در بازارهای بزرگ دنیا را پررنگ کند و توانست مراکز بازاریابی در فرانسه و المان را ایجاد کند.

 

تغییر نام شرکت ای جی به فوناک

در سال 1985 شرکت هولدینگی تشکیل شد و به فوناک نامگذاری شد. شرکت فوناک دفتر خود را در شهر استافا تاسیس کرد.

استفاده رونالد ریگان از سمعک در ملا عام باعث تغییر نگرش مردم به سمعک شد. فوناک از موقعیت ایجاد شده نهایت استفاده را برد و اقدام به بازاریابی در آمریکا کرد. اقدام ریگان باث تغییر نگرش مردم و رونق بازار وسایل کمک شنوایی شد.

 

نواوری های فوناک

دهه نود میلادی را می توان دهه نواوری های فوناک دانست. از جمله مواردی که باعث شد این دهه را دهه نواردی ها نامید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تولید رایانه شنوایی PICS
 • این رایانه جایگزین مناسبی در نبود سیستم FM بود
 • فروش بیش از صد میلیون دلار ذز سال 1994
 • در دسترس بودن بیست درصد سهام برای عموم
 • تولید تکنولوژی چند میکروفونی به نام ادیوزوم(AUDIOZOOM)
 • امکان انتخاب برنامه از بین برنامه های شنیداری
 • خرید شرکت استفنس نروژ در سال 1996 توسط شرکت فوناک
 • تولید کوچک ترین گیرنده FM به نام مایکرو لینک
 • تاسیس مرکز تکنولوژی و نواوری در سال 1997در شهر استافا

Audéo Life سمعک مقاوم در برابر آب و رطوبت فوناک

Audéo Life محصول قابل شارژ و به عنوان سمعک ضد آب و رطوبت و عرق از کمپانی فوناک می باشد . بر اساس اعلام این شرکت ، Audéo Life جدیدترین محصول افزوده شده به خط سمعک Paradise شرکت است که اکنون پرفروش ترین پلتفرم در تاریخ شرکت Phonak می باشد .

در داخل ، سمعک های Audéo Life از فناوری Paradise استفاده می کنند . که شامل اتصال با چندین اتصال بلوتوث فعال برای مکالمات بدون نیاز به دست ، کنترل برای دسترسی به دستیارهای صوتی و موارد دیگر می باشد . سمعک های Audéo Life به لطف روکش Parylene ، که به عنوان سیلانت عمل می کند ، مقاوم تر طراحی شده اند.

فوناک اولین سمعک تمام دیجیتال دنیا

با راه اندازی مرکز تکنولوژی و فناوری، فوناک توانست در سال 1999 اولین سمعک تمام دیجیتال دنیا را روانه بازار کند. فوناک نام کلارو را برای این سمعک انتخاب کرد. از ویژگی های این سمعک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گیرنده ی FM داخلی مایکرولینک

تکنولوژی ادیوزوم

قابلیت کنترل مخفی از راه دور

 

تکنولوژی بلوتوث

در سال 2003 فوناک فوناک اقدام به راه اندازی خط تولید خود در چین نمود. در همین سال فوناک توانست سمعک اسمارت لینک را روانه بازار کند. ویژگی مهم این سمعک قابلیت استفاده از بلوتوث بود.

سمعک ساویا در سال 2004 با تکنولوژی شنوایی طبیعی توانست توجه بساری از کاربران سمعک را جلب کند.

در سال 2004 سمعک پرسیو اوپن توسط فوناک معرفی شد که برای رفع مشکلات ناشی از پوشاندن کامل مجرای شنوایی استفاده می شد.

 

سمعک گیرنده در کانال(RIC)

سمعک گیرنده در کانال مایکروپاور دستاورد مهم شرکت فوناک در سال 2006 بود که توانست برای افرادی که توانایی استفاده از دیگر سمعک ها را نداشتند، مفید باشد.

 

اگاهی سازی از کم شنوایی

در سال 2006 و با افزایش استفاده از دستگاههای پخش موسیقی،شرکت فوناک تصمیم گرفت تا مرکز شنیدن جهانی(HEARING THE WORLD) را راه اندازی کند. فوناک هدف از راه اندازی این مرکز را اگاه سازی و جلوگیری از آسیب های شنوایی عنوان کرد.

 

سمعک ضدآب

در سال 2008 با عرضه سمعک نایدا، فوناک توانست اولین سمعک ضد آب خود را به کاربران سمعک معرفی کند. این سمعک برای افراد با کم شنوایی شدید مفید بود. در سال 2009 سمعک ائودیویس(Audeo yes) با طراحی بهتر و تکنولوژی پیشرفته تر وارد بازار شد

 

تولیدپردازشگرهای قوی در سال 2010

در سال 2010 شرکت فوناک اقدام به طراحی میکروچیپ های نسل اسپایس کرد که داری ویژگی های زیر بئند:

16 میلیون ترانزیستور در چیپ 65 نانومتری

توانایی 200 میلیون پردازش در ثانیه

داشتن حافظه بزرگ

 

امروزه فوناک با داشتن تکنولوژی های متعدد توانسته است یکی از برندهای معروف و مشهور در زمینه سمعک باشد.

قیمت سمعک فوناک

قیمت سمعک فوناک از حدود 2/1میلیون تومان شروع و تا حدود 9 میلیون تومان متغیر است.