سمعک ضد آب

سمعک ضد آب از جمله سمعک هایی است که با طراحی ویژه مورد استقبال افراد با کم شنوایی و کاربران سمعک قرار گرفته است.در واقع در هر رده از سمعک ها از دیجیتال تا سمعک های فوق هوشمند وایرلس می توانند فناوری ضد آب را داشته باشند. برندهای مختلف با تکنولوژی های متفاوت سعی در مقاوم سازی و نفوذ ناپذیری سمعک خود در مقابل آب را دارند.اجزاء الکتریکی درون سمعک بسیار به آب حساس می باشند و در صورت نفوذ اب، ممکن است خراب شوند.

سمعکضد آب

از جمله راههای نفود ناپذیر کردن سمعک در مقابل آب استفاده از پوشش نانو می باشد. فناوری نانو امروزه در بسیاری از صنعت ها وارد شده است و طبیعی است که به کمک صنعت سمعک نیز بیاید. این پوشش مانع از نفوذ آب و جرم گوش و ترشحات گوش به سمعک می شود. پوشش نانو به دو صورتordinary و integrity وجود دارد. در نوع اول پوشش نانو فقط خارجی سمعک را می پوشاند و در نوع دوم علاوه بر قسمت خارجی،قسمت داخلی نیز توسط فناوری پوشش داده می شود.

از راههای جدید تر استفاده از فناوری نانو، پوشش کامل سمعک می باشد. در این روشتمامی اجزاء سمعک از جمله رسیور، میکروفون و چیپ در برابر ای و تغییرات دمایی مقاوم هستند. لایه پلی مری از نانو به ضخامت 60 تا 80نانومتر مورد استفاده قرار می گیرد.

معیارهای استاندارد ضد آب

بعضی از برندها با دارا بودن تکنولوژیIP68 و IP67 اقدام به مقاوم سازی سمعک های خود در برابر آب و گرد و غبار نموده اند. از جمله این برندها می توان به زیمنس و فوناک اشاره کرد.در مورد تکنولوژی IP باید توجه داشت که دارای دو معیار مقاومت نسبت به آب و مقاومت نسبت به گرد و غبار می باشد. معیار اول که عددی بین 0 تا 6 است سطح حفاظت از جسم در برابر گرد و غبار را نشان می دهد. عدد دوم که بین 0 تا 8 می باشد سطح حفاظت در برابر آب را نشان می دهد.

کاربرد سمعک ضد آب

محیط های مرطوب باعث می شود تا اجزاء الکتریکی کاربرد خود را از دست دهند. برای حفاظت از سمعک باید پوشش ضدآب اجازه ورود اب به سمعک را ندهد.در مجیط هایی از جمله موارد زیر سمعک ضدآب کاربرد بسیاری دارد:

ترشح مداوم گوش : گاهی عفونت ها باعث می شود تا مایع عفونت در درون کانال گوش به صورت مداوم وجود داشته باشد. در صورت استفاده از سمعک عادی، ممکن است به علت نفوذ ترشح، سمعک از کار بیفتد و به اصطلاح بسوزد.

محیط های کاری مرطوب : بعضی از افراد مجبورند در محیط هایی کار کنند که رطوبت زیاد دارد. استفاده از سمعک ضد آب در چنین مواردی بسیار مفید می باشد.

شنا و استخر: استفاده از سمعک در محیط استخر ممکن است باعث از کار افتادن سمعک شود. امروزه برخی از برندها ادعا می کنند که سمعک های ضد اآب انها تا عمق سه متری نیز در برابر اب مقاوم باشند.

محیط بارانی: یکی از مشکلات افراد با نقص شنوایی و کاربر سمعک محدودیت در استفاده از سمعک در روز بارانی می باشد. در چنین مواردی می توان از سمعک ضد آب استفاده کرد.

کارایی سمعک ضد آب برای افراد زیر بیش تر است:

کودکان که ممکن است نتوانند از سمعک خود در برابر اب محافظت کنند.

افراد سالمند

افرادی که ترشح گوش مداوم دارند.

افرادی که جرم گوش انها به صورت مداوم تولید می شود

افرادی که عفونت شدید گوش دارند.

کلینیک سمعک سایه با سه شعبه در شمال، شرق و غرب تهران اماده ارایه بهترین انواع سمعک از جمله سمعک هوشمند و سمعک وایرلس و خدمات پس از فروش می باشد. تمامی مدل سمعک های برندهای مختلف در این کلینیک موجود می باشد.

سمعک هوشمند ضد آب در هر خانواده از سمعک های برندهای مختلف در کلینیک سمعک سایه موجود است.


سمعک ضد آب

ورود تکنولوژی ضدآب به صنعت سمعک باعث ارائه سمعک های ضدآب از طریق برندهای معروف شده است. سمعک های ضدآب هوشمند باعث شده است تا بیماران بتوانند از سمعک خود در محیط های مختلفی از جمله محیط های مرطوب استفاده کنند. ورود آب به درون سمعک باعث اختلال در عملکرد سمعک می شود. امروزه برندهای مختلف توانستند سمعک های ضدآب با ویژگی های متفاوتی را به بازار عرضه کنند. محیط های مرطوب و گوش های دارای عفونت مکرر از جمله موارد منع استفاده از سمعک بودند که با تکنولوژی ضدآب تا حدود زیادی این مشکل حل شده است. تکنولوژی ضدآب می تواند در انواع مدل های سمعک از پشت گوشی تا داخل گوشی به کار رود. تکنولوژی ضدآب باعث مقاوم شدن سمعک به رطوبت می شود و باعث محافظت از سمعک کاربر می شود ولی با این وجود سمعک ضدآب برای افراد زیر توصیه بیش تری می شود :

قیمت سمعک ضد آب متناسب با برند و نوع سمعک متفاوت است.

سمعک ضدآب  دارای ویژگی های زیادی می باشد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ردیف ویژگی مزیت
1 ضد آب بودن استفاده در محیط های مختلف شنیداری
2 پوشش نانو استفاده از سمعک در محیط های مختلف و مرطوب
3 توانایی ارتباط با موبایل هوشمند ارتباط با موبایل هوشمند از طریق اپلیکیشن
4 توانایی ارتباط با موبایل هوشمند ارتباط با موبایل هوشمند از طریق اپلیکیشن
5 کنترل فید بک شناسایی و کنترل فیدبک در سمعک
6 حذف نویز حذف نویز و کمک به بهبود کیفیت و وضوح گفتار
7 پردازش دو گوشی کمک به شنوایی دو گوشی و بهتر شنیدن اصوات

سمعک ضد آب در یک نگاه

بسیاری از افراد مبتلا به کم شنوایی احساس می کنند که در مورد کارهایی که می توانند انجام دهند، محدود می شوند. دستگاههای کمک شنیداری نیاز به مراقبت ویژه دارند . به عنوان مثال، سمعک ها باید از آب دور نگه داشته شوند، زیرا می تواند به دستگاه ها آسیب برساند. با این حال، این دیگر مشکل جدیدی برای سمعک ضد آب نخواهد بود. این دستگاه های مدرن هستند که به آب و گرد و غبار مقاوم هستند. شما می توانید شنا کنید، در باران راه بروید و با آرامش خاطر در زیر آب دوش بگیرید و اطمینان داشته باشید که سمعک ضد آب دچار کوچکترین اختلالی نخواهد شد .