کمپانی سمعک زیمنس

شرکت زیمنس (Siemens) یکی از شرکت های بزرگ در زمینه قطعات الکترونیکی می باشد.اتوماسیون، تجهیزات پزشکی و انرژی از جمله زمینه هایی هستند که زیمنس در انها ورود پیدا کرده است. شروع کار زیمنس از حدود 160 سال قبل می باشد. سی سال پس از تاسیس شرکت، زیمنس وارد بازار سمعک شده است. بر طبق اماری از هر چهار کاربر سمعک، یک نفر سمعک زیمنس را تجربه کرده است.

تاسیس کمپانی زیمنس

زیمنس توسط دو فرد به نام های ورنر زیمنس(Werner Siemens) و هالسکی(J. G. Halske) در سال 1847 تاسیس شد. تاریخ زیمنس پر از اتفاق و حوادث می باشد. ورنر زیمنس(Werner Siemens) و هالسکی(J. G. Halske) ابتدا با تاسیس کارگاه کوچکی در شهر برلین کار خود را شروع کرده اند. انها به تولید سیستم نصب تلگراف مشغول بودند. قراردادهای بزرگ باعش شد تا خیلی زود این کارگاه کوچک، معروف و مشهور شود.

شرکت زیمنس و تجهیزات الکتریکی

بعد از اختراع برق، شرکت زیمنس وارد تجهیزات الکتریکی شد و کار خود را در این زمینه اغاز کرد. ورود به بازار تجهیزات الکتریکی با شروع جنگ جهانی اول همراه بود. اکثر شرکت ها با رکود مواجه شدند. زیمنس همگام با جنگ، وارد بازار تجهیزات جنگی و نظامی شد. زیمنس برخلاف بسیاری از شرکت ها با شروع جنگ رکود را تجربه نکرد.

شروع جنگ جهانی دوم برخلاف جنگ جهانی اول دوره رکود برای زیمنس بود. خسارات ناشی از حنگ باعث شد تا زیمنس مجبور به انتقال دفتر خود از برلین به مونیخ شود. بر طبق اماری ضرر زیمنس در جنگ تا  حدود 80 درصد براورده شد.جنگ جهانی دوم نتوانست پایان کار زیمنس را رقم بزند. شروع المپیک در مونیخ جرقه پیشرفت زیمنس بود. زیمنس با قرادادی توانست مسئولیت انحصاری تجهیزلت مخابراتی المپیک را بر عهده گیرد. بعد از این اتفاق، زیمنس وارد بازار اسیا و امریکای جنوبی شدو

زیمنس در سال 2001 وارد بازار بورس نیویورک شد و این نشان از قدرت و پیشرفت زیمنس بود.

 

زیمنس و کم شنوایی

زیمنس سی سال پس از تاسیس، وارد بازر وسایل کمک شنیداری شد. اختراع تلفن توسط گراهام بل باعث شد تا زیمنس به عرصه کمک شنوایی وارد شود.

ورود زیمنس به این عرصه با اختراع فونوفور(Phonophor) بود. فونوفور وسیله ای جهت آسان کردن استفاده از تلفن برای افراد کم شنوا بود. این وسیله باعث بهبود عملگرد گیرنده تلفن می شد.

سمعک کربنی و سمعک جیبی

استفاده از میکروفون کربنی در دوره کربنی باعث شد تا زیمنس پیش قدم در سمعک باشد. اولین میکروفون و تقویت کننده کربنی در سال 1924 توسط زیمنس طراحی شد. این میکروفون برای سمعک های جیبی طراحی شده است.

اولین سمعک جیبی دنیا

در سال 1949 اولین سمعک جیبی دنیا توسط زیمنس اختراع شد. شاید بتوان گفت نقطه اغاز زندگی تازه برای افراد کم شنوا از این لحظه بود. اولین سمعک جیبی دنیا به نام فونوفور الفا روانه بازار شد.

سمعک پشت گوشی زیمنس

بعد از اختراع سمعک جیبی، زیمنس برای کوچک کردن این سمعک اقدام به طراحی سمعک پشت گوشی نمود.

در سال 1959 اولین سمعک پشت گوشی به نام آریکیولت ۳۲۶(Auriculette) توسط زیمنس ساخته شد.سپس در ادامه تلاش های این شرکت در زمینه وسایل کمک شنوایی درسال 1966 اولین سمعک درون گوشی به نام سیرتا ۳۳۹(Siretta 339) نیز ساخته شد.

تکنولوژی حذف نویز

نویز باع می شد تا کارایی سمعک های تولید شده پایین اید. بعد از آن، زیمنس در سال 1985 اقدام به طراحی تکنولوژی حذف نویز نمود و اولین سمعک با تکنولوژی کنترل از راه دور به نام تلوس(Telos) در سال 1987معرفی شد.

سمعک های قابل برنامه ریزی

زیمنس پس از معرفی تکنولوژی حذف نویز وارد برنامه سخت سمعک های قابل برنامه ریزی شد و در سال 1997 توانست اولین سمعک دیجیتال خود را وارد بازار کند.

سمعک ضداب و سمعک وایرلس

ورود زیمنس به عرصه سمعک های ضداب در سال 2011 بود و در سال 2004 نیز اولین سمعک وایرلس یا بی سیم خود را معرفی کرد.

قیمت سمعک زیمنس

قیمت سمعک زیمنس از حدود 2/1 میلیون تومان شروع وتا حدود 14 میلیون تومان در سمعک های پیشرفته می باشد