سمعک ریساند

تاریخچه سمعک ریساند(Resound)

فردی به نام جرد رزنستاند در سال 1943 شرکت داناوکس را تاسیس کرد. این شرکت توانست چهار سال پس از فعالیت، اولین سمعک خود را روانه بازار کند. موفقیت ها و پیشرفت های این شرکت سبب شد تا توسط شرکت جی ان استورد نورد خریداری شود و به نام جی ان داناوکس تغییر نام دهد.

شرکت جی ان داناوکس توانست در سال 1989 تکنولوژی فشرده سازی بازه ی دینامیکی گسترده(WDRC) را ارائه نماید و باعث رشد و پیشرفت این شرکت گردید.

اولین سمعک دیجیتال ریساند

با ورود سمعک های دیجیتال به بازار، شرکت جی ان داناوکس توانست در سال 1992 اولین سمعک دیجیتالی خود را عرضه کند که دارای پردازش دیجیتال بود. همزمان و در سال 1993 اولین سیستم حذف فیدبک دیجیتال(DFC) را نیز با سمعک های خود معرفی کرد. این سیستم سبب شد تا فیدبک و به تبع ان صدای سوت از سمعک ها حذف شود.

 

تلفیق جی ان داناوکس و ریساند

شروع همکاری ریساند و جی ان داناوکس به سال 1996 بر می گردد که این دو شرکت باهم تلفیق شدند و فعالیت انها وارد مرحله جدیدی شد.ریساند در حال طراحی اولین سمعک نرم افزاری بود.رادنی پرکینز در سال 1984 ریساند را تاسیس کرد و در سال 1994 توانست شرکت ویناتون از اتریش را نیز بخرد.

ریساند به واسطه اتحاد با جی ان داناوکس در سال 1996 شاهد تحولات و پیشرفت های زیادی بود.

جی ان ریساند موفق شد در سال 1999 شرکت دنپلکس را خریداری کند و در پایان همین سال شرکت مادر جی ان داناوکس یعنی جی ان استور نورد موفق به خرید تماهمی سهام ریساند شد و ریساند را جزء زیر مجموعه خود قرار داد.

نو آوری های ریساند

با شروع سال 2000، ریساند دوره چشمگیر خود را شروع کرد. محصول سال 2003 کمپانی جی ان ریساند، سمعک ریساند ایر بود.از ویژگی های این سمعک می توان به ارائه بالاترین کیفیت صدا و عدم انسداد کامل مجرای شنوایی اشاره کرد.

کوچک ترین سمعک در سال 2008 به نام شرکت ریساند بود که نام دات (DOT) را بر ان نهادند.

تکنولوژی صدای فراگیر(surround sound) در سال 2009 توسط ریساند ابداع شد که به بهبود کیفیت شنیداری صدا و هم به مکان یابی اسان تر منبع صوت کمک می کرد.از جمله سمعک هایی که از این تکنولوژی بهره بردند می توان به آلرا تی اس، ریساند لایو و ریساند وی اشاره کرد.

سمعک ریساند دارای انواع تکنولوژ ی های مدرن متناسب با زندگی دیجیتالی می باشد . و با توجه پیش گام بودن این کمپانی در انواع سمعک های دیجیتال هوشمند با تکنولوژی نانو ، محصول سمعک نامرئی ریساند نیز جزء بهترین گزینه ها به شمار می رود .

 

فناوری های ریساند

ریساند در عین عمر کم اما دارای فناوری های منحصر به فردی می باشد.سیستم صدای فراگیر که در سمعک های ریساند به کار می رود دارای چندین ویژگی و تکنولوژی می باشد که از ان جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیستم حذف فیدبک DFS ultra که باعث حذف فیدبک از سمعک می شود. به سمعک کمک می کند تا صدای با کیفیت طبیعی را به گوش تحویل دهد و تاثیرمنفی بر صدای خروجی ندارد. این تکنولوژی به کاربر کمک می کند تا بتواند موسیقی را نیز بهتر بشنود.

سیستم تشخیص صدای باد(wind guard) که با کمک دو میکروفون می تواند سیگنال گفتار را از نویز باد تشخیص دهد.

سیستم تجزیه فرکانسی warp که هسته ی مرکزی تکنولوژی صدای فراگیر می باشد. اصوات با فرکانس و شدت های مختلف در زمان مناسب به مغز برسند و هم چنین باعث می شود تا تجزیه و تحلیل دقیق تری از اصوات صورت گیرد.

سیستم تنظیم خودکار سمعک که باعث می شود تا میزان بلندی صدا متناسب با محیط به صورت خودکار صورت گیرد.با وجود این سیستم نیاز به تنظیم دستی در محیط های شنیداری مختلف نیست.

 

کنترل وزوز گوش از دیگر تکنولوژی های است که در صدای فراگیر به کار رفته است. و می تواند وزوزهای با صداهای مختلف را پوشش دهد و بلندی صدا را متناسب با هفت محیط شنیداری می توان تغییر داد.