سمعک بلتون

سمعک نامرئی و داخل مجرای گوش بلتون

بلتون یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید محصولات کمک شنیداری می باشد . سمعک نامرئی بلتون نیز که بوسیله کلینیک های شنوایی به اندازه مناسب و قالب مجرای گوش هر شخص ساخته می شوند یکی از گزینه های پیشنهادی می باشند .

انواع محصولات بلتون دارای پوشش نانو بوده . این بدین معنا است که در محیط های پر گرد و غبار و مرطوب سمعک شما حداقل آسیب را خواهد داشت .

برنامه های کاربردی محصولات کمپانی بلتون

کمپانی بلتون یکی از برندهای مطرح در کنترل سمعک با اپلیکیشن های کاربردی می باشد . در ادامه برنامه های هوشمند وایرلس بلتون و کاربرد هریک را مفصلا شرح خواهیم داد .

برنامه Beltone HearMax

اپلیکیشن Beltone HearMax پیشرفته ترین اپلیکیشن کنترل سمعک است. این دستگاه سمعک‌های Beltone Trust، Beltone Boost Max و Beltone Amaze را به iPhone®، Apple Watch® یا تلفن Android™ شما متصل می‌کند تا روشی آسان و دقیق برای کنترل سمعک‌های شما باشد.

برنامه Beltone HearPlus

سمعک خود را به روشی ساده و کنترل شده مستقیماً از دستگاه مورد علاقه خود کنترل کنید. برنامه Beltone HearPlus این امکان را می دهد تا از طریق برخی وسایل با قابلیت اتصال وایرلس سمعک خود را مدیریت نمائید .

اجرای Beltone HearPlus برروی Apple Watch™ امکان پذیر است : برنامه Beltone HearPlus اکنون برای Apple Watch™ در دسترس است! با امکان دسترسی به تنظیمات تنظیمات سمعک از طریق مچ دست، این مدل امکانات شخصی سازی بیشتری را ارائه می دهد .

برنامه Beltone SmartRemote

برنامه Beltone SmartRemote راهی آسان برای استفاده حداکثری از سمعک است. از برنامه iPhone یا برنامه اندروید خود به عنوان یک کنترل از راه دور محتاط استفاده کنید و برنامه های گوش دادن را تنظیم کنید .

یا از طریق لوازم جانبی بی سیم Beltone Direct با یک کشیدن انگشت ساده به استریو یا تلویزیون خود گوش دهید.

برنامه Beltone Tinnitus Calmer

با کمک اپلیکیشن Beltones Tinnitus Calmer حواس مغز خود را از تمرکز روی وزوز گوش خود منحرف کنید. این برنامه که در دستگاه‌های iPhone، iPad، iPod touch و Android موجود است، ترکیبی از صدا درمانی و تمرین‌های آرامش‌بخش را ارائه می‌دهد که می‌تواند به تسکین وزوز گوش کمک کند.

وزوز گوش خود را مدیریت کنید

نحوه مدیریت وزوز گوش خود را با مهارت های مقابله ای بیاموزید: مجموعه ای جامع از تمرینات مختلف مانند تنفس عمیق، مدیتیشن هدایت شده و نکات مفید، که به شما کمک می کند با وزوز گوش خود کنار بیایید و زندگی جذاب تری داشته باشید.

فهرست سمعک های بلتون که با گوشی های هوشمند سازگار هستند عبارتند از :

  • Beltone Imagine™
  • Beltone Amaze™
  • Beltone Rely™
  • Beltone Trust™
  • Beltone Legend™
  • Beltone Boost Ultra™
  • Beltone Boost Max™
  • Beltone Boost Plus™
  • Beltone Boost™
  • Beltone First™

کمپانی بلتون دارای محصولات متنوع با تکنولوژی های روز دنیا و وسایل جانبی کمک شنیداری کاربردی بسیاری می باشد . بر این اساس قیمت سمعک بلتون می تواند متغیر باشد ، قیمت انواع سمعک بر اساس تکنولوژی های مختلف را در مقاله کلینیک سایه بخوانید .

تاریخچه سمعک بلتون

شرکت بلتون یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید کننده سمعک در دنیاست.

شروع تاریخ بلتون به سال 1930 بر می گردد جایی که فردی به نام سم پوزن برای شنیدن دوستش اقدام به طراحی سمعک ساده ای کرد.اغاز تاریخ بلتون با طراحی همین سمعک بود. در سال 1940 پوزن اقدام به تاسیس شرکت بلتون در شهر شیکاگو کرد. در همین سال اولین سمعک بلتون به نام مدل H روانه بازار کرد.

پوزنبا همکاری همسرش برای اعتلای شرکتش تلاش می کرد. همسرش ارزیابی های شنوایی را بر روی بیماران انجام می داد و پوزن اقدام به ساخت سمعک می کرد.

 

بلتون و جنگ جهانی دوم

شرکت مینیاپولیس در سال 1941 توانست پوزن را قانع کند تا با همدیگر همکاری کنند.

با شروع جنگ جهانی دوم انتظار میرفت که رکودی در بلتون حاصل شود. بلتون برای پیشرفت، توانست از موقعیت جنگ نیز استفاده کند. با پیوستن برادر همسر پوزن به گروه بلتون، او ایده انحصاری شدن محصولات بلتون را ارایه کرد.در سال 1944 بلتون اجازه دسترسی به باتری های فشرده خاصی را یافت که بسیار کارامد بودند. تا ان زمان این باتری ها برای مقاصد نظامی استفاده می شد.

بامجوز دسترسی به این نوع از باتری ها، انها توانسته اند اولین سمعک با تمام امکانات را تولید کنند. نام این سمعک منوپک بود.

 

کوچک ترین سمعک بازار

اواسط دهه چهل بلتون با داشتن حدود 75 کارمند در حال پیشرفت و اوج گرفتن بود. این دهه برای انها به خوبی پیش رفت. در سال 1946 بلتون توانست سمعک هارمونی را روانه بازار کند. این سمعک کوچک ترین سمعک بازار در زمان خود بود. علت کوچک تر بودن سمعک هارمونی نسبت به بقیه سمعک، استفاده از باتری جیوه ای بود. باتری های جیوه ای نسبت به باتری های موجود در بازار ان زمان کوچک تر بود.

از اتفاقات سال 1946 می توان به اختراع سلکومتر برای مناسب سازی سمعک برای مشتریان توسط بلتون اشاره کرد.

در همین سال بلتوان اقدام به تاسیس بلتون اینترنشنال برای دست یابی به بازارهای بین المللی نمود.

 

سمعک مدار چاپی

با پایان جنگ در سال 1947، مجوز استفاده شهرواندان از مدارهای چاپی توسط دولت امریکا صادر شد. بلافاصله بلتون توانست اولین سمعک مبتنی بر مدارهای چاپی را به بازار عرضه کند. بلتون نام این سمعک را سیمفونت گذاشت. بلتون همزمان سعی در گسترش قلمرو بازار بین المللی خود می کرد و در همین سال تعداد نمایندگی های ان در امریکای شمالی بیش از 100 عدد بود.

تاکید بر آموزش و آگاهی سازی

بلتون پس از یه دهه موفقیت سعی بر اگاهی سازی مشتریان خود گذاشت. هدف بلتون کنار

گذاشتن باورهای اشتباه درباره کم شنوایی و استفاده از سمعک بود.

اقدامات بلتون در این زمینه به شرح زیر بود:

تبلیغات گوناگون

آموزش به مشاوران خود

میزبانی اولین نمایشگاه بین المللی توزیع کنندگان لوازم کمک شنوایی

همزمان با برگزاری همین نمایشگاه بود که بلتون از سمعک های سری ملودی رو نمایی کرد.

 

بخشی از افتخارات و قدامات بلتون در دهه پنجاه

بنا نهادن و گسترش دفتر در شیکاگو در سال 1952

استفاده از لامپ خلا در ساخت سمعک با معرفی سمعک لیریک در سال 1953

تولید سمعک کانسرتو با ویژگی تمام ترانزیستوری

تولید سمعک آپرتا

سمعک ویژه بانوان: بلتون با طراحی سمعک آلگرو توانست باعث جلب توجه بسیاری از بانوان به این سمعک شود. از ویژگی های این سمعک می توان به سبکی، کوچک بودن گیرنده ی ان و امکان مخفی سازی اشاره کرد.

 

سمعک عینکی بلتون

بلتون در سال 1956 توانست اولین سمعک متصل به عینک به نام هیرن سی را روانه بازار کند. سمعک های عینکی برای افرادی که در عین نقص شنوایی داری نقص بینایی نیز می باشند مناسب بود. بلتون در زمینه سمعک های استخوانی توانست در سال 1957 سمعکی با رسانایی استخوانی را معرفی کند.

 

اولین سمعک پشت گوشی بلتون با نام مینیوئت در سال 1958 وارد بازار شد.

 

افتخارات و اقدامات بلتون در دهه شصت

حضور گشترده در شبکه رادیویی CBS

توسعه فعالیت های بشر دوستانه با اهدای لوازم شنوایی به افراد محروم امریکای جنوبی

افتتاح چهارمین مرکز تحقیقاتی در شیکاگو در سال1963

کاهش ابعاد سمعک پشت گوشی با ابداع مدار الکترونیکی بسیار کوچک

تولید سمعک سرنید و براوو با تکنولوژی کوچک سازی سمعک

استفاده از سیلیکا ژل برای اولین بار برای محافظت از سمعک در برابر رطوبت

ابداع EAR MOLD برای فضانوردان امریکایی جهت حفاظت از شنوایی در هنگام سفر فضایی

 

افتخارات و اقدامات بلتون در دهه هشتاد

اولین سمعک داخل مجرایی به نام اوده در سال 1983

فتح بازارهای جهانی

اختراع سمعک کوچک با تکنولوژی ضد موم گوش در سال 1987

ارایه قوی ترین سمعک درون کانال خود در سال 1989 به نام آپرا مکس

 

قیمت سمعک بلتون

قیمت سمعک بلتون از حدود 000/800 تومان شروع و تا حدود ده میلیون تومان می باشد. قیمت سمعک متناسب با تکنولوژی  ان می تواند متفاوت باشد.