سمعک استارکی

تاریخچه سمعک استارکی

در سال 1967 فردی به نام William Austin در شعر مینه سوتا در امریکا اقدام به تاسیس شرکت خدمات و تعمیرات حرفه ای سمعک کرد. شاید هیچ وقت تصور نمی کرد که این شرکت کوچک، روزی از بزرگ ترین برندهای سمعک جهان شود. William Austin در سال 1971 توانست یک شرکت کوچک قالب به نام لابراتور استارکی را از فردی به به نام Harold starkey  خریداری کرد و بخش تعمیرات و قالب را با هم ادغام کرد و به نام استارکی معرفی کرد.

سمعک ضد آب استارکی

Starkey Laboratories اکنون در حال توزیع ابزارهای شنوایی ضد آب Rion است .تا خط تولید جامع BTE خود را تقویت کند و این گزینه جدید فناوری مقاوم را به مشتریان Starkey ارائه دهد.

ریون یک فناوری مقاوم در برابر آب را توسعه داده و گنجانده است که یک مدل کاملاً ضد آب برای شدیدترین موارد نفوذ رطوبت و گرد و غبار ارائه می دهد و از یک بسته عملاً مقاوم در برابر رطوبت اطمینان می دهد. شرکت ریون بزرگترین تولید کننده سمعک ضد آب در جهان است.

اولین سمعک سفارسی داخل گوشی

در سال 1973 استارکی اولین سمعک سفارشی خود به نام CE1 را به بازال عرضه کرد. این سمعک به صورت امتحانی نود روزه و گارانتی یک ساله بود.پساز تولید این مدل سمعک داخل گوشی، به سرعت مدل های مختلفی از CE را روانه بازار کرد.پیشرفت های استارکی ادامه داشت و به سرعت در حال طی کردن پله هایترقی بود. در سال 1975 ساختمان جدیدی را در ایالت مینه سوتا خریداری کرد.

گسترش قلمرو استارکی

همزمان با پیشرفت و تولید سمعک های داخل گوشی،در سال 1976 استارکی اولین شعبه از شرکت های خود را در شهر منچستر راه اندازی کرد. استارکی پس از پنج سال به سرعت در شهرهای تورنتو هامبورگ، پاریس و دیگر شهرهای مینه سوتا اقدام به راه اندازی نمایندگی کرد.

آگاهی بخشی


کیفیت محصولات استارکی

کمپانی استارکی جزء پیشرو ترین شرکتهای سازنده محصولات کمک شنوایی می باشد . در حقیقت می توان برخی محصولات این کمپانی برند را در رقابت با بهترین محصولات سمعک در نظر گرفت ، و از این دیدگاه ما رتبه خوبی را برای سمعک های استارکی در نظر می گیریم .


استارکی همزمان با راه اندازی نمایندگی ها و پیشرفت های تکنولوژی، در راستای آگاهی بخشی به بیماران در زمینه شنوایی وارد برنامه اگاهی بخشی شد. استارکی هدف خود از این کار را کمک به به بیماران و کمک به صنعت سمعک می دانست. برنامه ازموشیCARE که توسط استارکی ارائه شد شامل مجموعه جامعی از کتاب ها و نوارهای ویدیویی بود و مزایای شنیدن بهتر را توضیح می داد.

آزمون های تشخیصی و بازیافت باطری

استارکی در سال 1978 باتری های رایگان را در اختیار افراد نیازمند قرار داد. این اقدام خیر خواهانه باعث شد تا شرکت استارکی معاف از مالیات شود. در همین سال پروژه بازیافت باتری را کلید زد. استارکی در سال 1979 وارد فاز تشخیصیازمون های شنوایی شد و ازمونگر سمعکCHAT را طراحی کرد.

 

دهه هشتاد استارکی

تولید و عرضه اولین  سمعک کانال به نام  سری CE-Sدر سال 1982

استفاده رییس جمهور امریکا از سمعک و افزایش مقبولیت در بین مردم عادی در سال 1983

ارائه نخستین هدست سفارشی دنیا در سال 1986 به نام EAR BONE

تولید سمعک Tympanette که از نوع درون گوشی، دارای ویژگی های طراحی زیبا و ویژگی های صوتی عالی

 

دریافت ISO 9001

 استارکیدر سال 1995 موفق به دریافت گواهی ایزو شد. موسسه استاندارد انگلیس هر ساله محصولات برندهای مختلف را از نظر کیفیت و خدمات بررسی می کند. استارکی درهمین سال موفق به دریافت این نشان مهم شد. نمایندگی های استارکی در المان، کانادا و فرانسه نیز موفق به دریافت همین نشان استاندارد شدند.

سیستم تراکم و حذف اعوجاج

سمعک sequel custom programmable را در سال 1996 وارد بازار کرد. استارکی در این سمعک ها تکنولوژی حذف اعوجاج و تراکم پیشرفته را ارائه داد. تنظیم این سمعک بسیار دقیق و راحت و به صورت حرفه ای انجام می گرفت.

سمعک دیجیتال استارکی

ورود استارکی به دنیای دیجیتال در سال 1999 با ارائه سمعک cetera بود. بلافاصله در سال 2001 سری genesis  را به عنوان نسل دیگر سمعک های دیجیتال معرفی کرد. این سمعک از برترین سمعک های دیجیتالی بازار در زمان خود بود.

 

مرکز مطالعات استارکی

استارکی در سال 2004 رکورد فروش 2/7 میلیون دلار فروش را رد کرد. از عواملی که باعث دست یابی به این حجم از فروش شد می توان به حضور Elton john و حمایت های جشن تا جهانیان بشنوند ، اشاره کرد. با افزایش رونق، استارکی مرکز جدیدی را راه اندازی کرد و در سال 2004 مرکز مطالعات و تحقیقات استارکی راه اندازی شد.

سیستم پردازش سیگنال

استارکی در سال 2008 سیستم پردازش سیگنال Bluewave را ارائه نمود. این سیستم پردازش شبیه به سیستم عامل کامپیوتر بود.این تکنولوژی در سمعک های سری zon  بود.از ویژگی های این سیستم عامل می توان به پیشرفته ترین ویژگی های صوتی اشاره کرد.

ارائه سمعک های چند هسته ای در سال 2009

 

محصولات و تکنولوژی های استارکی در سال 2010

عرضه سمعک های سریwi

سمعک های وایرلس و بدون سیم

تکنوللوژی ارتباط مستقیم با تلویزیون  و رادیو

سیستم جدید کنترل نویز

اولین سمعک های نامرئی جهان به نام soundlens

سمعک های ویژه کودکان با حک کردن چهره های برنامه کودک بر روی قالب انها

 

ارائه سمعک نامرئی AMP در سال 2011

تغییر نام لابراتور استارکی به فناوری شنوایی استارکی

ارائه سمعک های زاینو ویژه افراد وزوزی در سال 2013

ارتباط سمعک Halo با موبایل ایفون از طریق اپلیکیشن در سال 2014

ارائه سمعک های نامرئی نسل دوم در سال 2017

معرفی سیستم عامل جدید در سال 2017

جشن پنجاه سالگی استارکی در سال2017

 

قیمت سمعک استارکی

قیمت سمعک استارکی از حدود 2/1 میلیون تومان شروع و تا سقف 10 میلیون تومان متغیر است.