سمعک اتیکن

تاریخچه سمعک اتیکن

 

اتیکن را می توان یکی از بزرگ ترین کمپانی ها در زمینه سمعک دانست. مکان کمپانی اتیکن در دانمارک قرار دارد. تاسیس شرکت اتیکن به سال 1904 باز می گردد. هانس دیمانت در سال 1904 اقدام به تاسیس شرکت اتیکن کرد. انگیزه دیمانت را می توان در ناشنوایی زن او پیگیری کرد. در دوره 1988 تا 1998 مدیریت اتیکن بر عهده لارس کولیند بود. وی توانست با شبوه مدیریت مبتکرانه تحت عنوان اسپاگتی نام اتیکن را بر سر زبان ها بیاندازد.. امروزه اتیکن به عنوان زیر مجموعه گروه ویلیام دیمانت شناخته می شود.

پیشرفت اتیکن

اتیکن دارای نمایندگی های بسیاری در کشورهای جهان می باشد. تعداد کارمندان شرکت اتیکن در سراسر جهان بالغ بر 3000 نفر می باشد. در سال 2016 اتیکن اقدام به معرفی سمعکopn نمود. این سمعک به افراد کم شنوا کمک می کرد تا در محیط های شلوغ درکشنوایی بهتری داشته باشند.فرد صداهای گفتاری را بدون مزاحمت دریافت می کند.

 

تکنولوژی های دیجیتال اتیکن

سمعک اتیکن در دو دهه اخیر با استقبال گسترده ای در جهان رو به رو شده است. اولین سمعک کاملا اتوماتیک در سال 1991 توسط شرکت اتیکن وارد بازار شده است. تکنولوژی های پیشرفته دیجیتال و هوش مصنوعی و طراحی منحصر به فرد سمعک ها از دیگر ویژگی های شرکت اتیکن می باشد که باعث بازاریابی بیش تر این شرکت در دنیا شده است.

از جمله ویژگی های سمعک opn  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 50 برابر سرعت پردازش اطلاعات نسبت به قبل بیش تر شده است
 • 64 کانال فرکانسی برای سمعک طراحی شده است که درک و وضوح گفتار بالا می رود.
 • تجزیه و تحلیل اطلاعات محیطی با اسکن 100 بار در ثانیه
 • حافظه سمعک قابلیت پشتیبانی از پردازش 1200 میلیون عملیات بر ثانیه را دارد.
 • تکنولوژی TwinLink
 • ارتباط پیشرفته 2.4 گیگاهرتز

 

تکنولوژی ردیابی گفتار

یکی از معضلاتی که افراد کم شنوا با ان درگیرند عدم توانایی پیگیری گفتار می باشد. به عبارت ساده تر یک فرد کم شنوا در محیط شلوغ نمی تواند گفتار فرد گوینده را دنبال کند و ممکن است در برقراری ارتباط مشکل پیدا کند. تکنولوژی Speech Guard بر کلمات گفتار تمرکز ویژه می کند و باعث حفظ روند گفتار توسط فرد کم شنوا می شود.در واقع می توان گفت این تکنولوژی باعث می شود که ویژگی های گفتار حفظ شود و فرد انرژی کمتری را برای دنبال کردن مکالمه صرف کند.

Speech Guard™ LX ورژن پیشرفته تکنولوژی Speech Guard می باشد.

 

تکنولوژی پردازش دو گوشی

با استفاده از تکنولوژی Spatial Sound Advanced  پردازش دو گوشی، نشانه های فضایی را حفظ می کند تا برای تمرکز بر اصوات مهم تر به مغز کمک کند.نتیجه ان افزایش تفکیک برای ایجاد موقعیت های واقعی تر می باشد. صدای دریافتی از سمعک طبیعی می باشد.

تکنولوژی کنترل فیدبک

بر پایه شناسایی سریع فیدبک و حذف ان می باشد.بعضی از سیستم حذف فیدبک بهره را در فرکانس های بالاکاهش می دهند اما Feedback Shield با حفظ توانایی شنیدن، حفظ بهره فرکانس بالا و حفظ کیفیت صدا باعث می شود صدا طبیعی باشد. از تغییر فازی و شیفت فرکانسی و مدیریت بهره استفاده می کند. صدای برگشتی از رسیور یا گیرنده باعث فیدبک می شود. این سیستم باعث حذف چنین صدای برگشتی ودر نتیجه حذف فیدبک می شود

 

سمعک نامرئی و داخل مجرای گوش اتیکن از کوچکترین سایزهای برند جهانی می باشد . به ادعای اتیکن شنوایی خفیف تا متوسط و حتی کمی شدید تر را نیز تحت پوشش قرار می دهد ، و این نوید را داده است که کاربران بیشتری امکان استفاده از سمعک IIC را از یان پس خواهند داشت .

Oticon Opn IIC و CIC از ظریف ترین سمعک های داخل گوش و مجرای گوشی اتیکن می باشند .

اتیکن چنین می گوید : در واقع IIC کوچکترین سمعکی است که تا به امروز ساخته ایم. و با دامنه گسترده تر که افت شنوایی از خفیف تا شدید را پوشش می‌دهد، و کاربران بیشتری اکنون می‌توانند از سمعک نامرئی لذت ببرند - و صد البته با تجربه صدای واقعی بهتر و با کیفیت .


کیفیت محصولات سمعک اتیکن

اتیکن یکی از برترین کمپانی های سازنده سمعک در جهان می باشد . این شرکت مجموعه کاملی از مدل های سمعک را در همه اندازه ها و رنج های قیمتی تولید می کند ، آخرین محصول شاخص آنها Oticon More™ نام دارد . در نهایت ویژگی های سمعک های اتیکن عبارتست از :

 • قابل برنامه ریزی دیجیتال برای تناسب با طیف گسترده ای از تنظیمات کم شنوایی
 • در مجموعه ای از سبک ها و رنگ ها موجود است
 • قابلیت اتصال بی سیم با تلفن و سایر دستگاه های خارجی

با در نظر گرفتن ویژگی های محصولات تولیدی اتیکن می توان نام این برند را در میان تولید کننده بهترین سمعک های عرضه شده در سطح جهانی قرار داد .که در رقابت نزدیک برابرندهای محبوبی همچون استارکی ، فوناک و widex گام بر می دارد .


تکنولوژی بی سیم

یک سیستم یکپارچه و کامل، رویکردی جدید برای برقراری ارتباط با سیستم های دیگر.

تکنولوژی بی سیم ConnectLine با سمعک های بلوتوث دار اتیکن سازگار است تا شرایط شنیداری و تجارب برقراری ارتباط، مانند تماس با تلفن ثابت یا موبایل، گفتگوی دو نفره، تماشای تلویزیون، گوش دادن به موسیقی، تماس تصویریو... را بهبود بخشد.

اپلیکیشن ConnectLine اتیکن، راهی آسان و سریع را برای کار کردن با  سمعک Nera2 اتیکن از طریق استریمر پرو ارایه می کند.با این کار کاربر می تواند به طیف وسیعی از وسایل برقرار کننده ارتباط، متصل شود.

Connect Line از نظر قابلیت فهم گفتار و کیفیت صوت عملکرد بهبود یافته‌ای را ارائه می‌دهد؛ چرا که اصوات مستقیماً از طریق استریمر به سمعک‌ها منتقل می‌گردد.

Connect Line راه حل‌های زیر را ارائه می‌دهد:

 • Connect Line TV : تجربه‌ای متفاوت بدون وجود اکو و مشکلات ناهمزمانی صدا و تصویر ( برای لب خوانی)
 • Connect Line phone : ارتباط هندز فری با سهولت بیشتر
 • Connect Line Mobile : ارتباط آسان همراه با سیگنالی واضح
 • Connect Line Music : کیفیت مطلوب صوت از طریق هدفون‌های بی سیم.
 • Connect Line PC تبدیل سمعک به یک هدست بی سیم.

سمعک Oticon IIC و به اصطلاح نامرئی مناسب افرادی است که کم شنوایی آنها خفیف یا متوسط/شدید است. IIC ها سمعک های سفارشی هستند که به گونه ای طراحی شده اند که دقیقاً در گوش شما قرار می گیرند و در حقیقت متناسب با قالب گوش شما ساخته می شوند .

بهترین سمعک های نامرئی به طور خودکار ( هوشمند ) با محیط های مختلف صوتی هماهنگ می شوند ، بنابراین نیازی به تنظیم دستی آنها را در طول روز ندارید.