بهترین سمعک های سال ۲۰۲۲ از برند های شناخته شده و برتر بازار

بهترین سمعک

بهترین سمعک های سال ۲۰۲۲ از برندهای معتبر با مشخصات فنی قابل تائید باید باشند . در این مقاله قصد داریم تمامی مسائل فنی و تکنیکال را با توجه به نامرئی ، هوشمند بودن و کیفیت ارتباطات وایرلس و غیره بررسی نمائیم .

چگونه بهترین سمعک را انتخاب کنیم

بهترین سمعک باید محصولی کاربردی متناسب با شرایط فرد کم شنوا باشد . در انتخاب بهترین محصول کمک شنیداری ما معیارهای مختلفی از جمله قدرت ، کیفیت ، صدای طبیعی ، هوش مصنوعی را ارزیابی کرده ایم .


بهترین برندهای سال ۲۰۲۲ در محصولات کمک شنیداری

بهترین برندهای تولید محصولات کمک شنیداری در تکنولوژی های پیشرفته در حال رقابت نزدیک با یکدیگر هستند . اما در سال ۲۰۲۲ برخی در یک یا چند برنامه شنیداری از حیث کیفیت و کمیت از دیگران کمی جلوتر هستند که عبارتند از :

 • Oticon Xceed
 • ReSound One
 • Starkey Livio Edge
 • Widex Moment
 • Oticon MORE
 • Phonak Naida Paradise UP
 • Signia Styletto Connect
 • Signia CROS Pure Charge&Go X
 • Audicus Aura
 • Eargo Neo HiFi، Phonak Lyric
 • Signia Styletto X

شرکتهایی که در لیست بالا به همراه محصول منتخب نام برده شده اند ، بر اساس ملاک هایی انتخاب شده اند که متقاضیان زیادی که دارای انواع کم شنوایی از حیث شدت و نوع آن متفاوت می باشند ، به دنبال خرید و کسب اطلاعات درباره آن بوده اند .


جدول نام و مدل سمعک برتر انتخاب شده در سال ۲۰۲۲
نام برند و مدل سمعک مزیت یا تکنولوژی برتر به کار رفته
Oticon Xceed بهترین سمعک برای افراد دارای کم شنوایی شدید
ReSound One بهترین سمعک برای دریافت صدای طبیعی
Starkey Livio Edge از جمله سمعک‌های پیشرو فناوری در هوش مصنوعی
Widex Moment بهترین مدل برند برای کنترل و مدیریت وزوز گوش
Oticon MORE یکی از بهترین سمعک ها در زمینه هوش مصنوعی
Phonak Naida Paradise UP یکی از مناسب ترین مدل ها برای کم شنوایی های شدید
Signia Styletto Connect بهترین سمعک برای پخش جریانی
Signia CROS Pure Charge&Go X بهترین سمعک برای کم شنوایی یک طرفه
Audicus Aura بهترین سمعک کم از نظر مدیریت هزینه
Eargo Neo HiFi، Phonak Lyric جزء بهترین سمعک های نامرئی
Signia Styletto X بهترین BTE

باید در نظر داشته باشید که در نهایت این متخصص شنوایی شما هستند که بر اساس اطلاعات نوارگوش و تفسیر آن بهترین سمعک دیجیتال هوشمند با قابلیت ضد آب را برای شما مناسب خواهند دانست .


بهترین ویژگی های سمعک های برتر چیست

قبل از بررسی هر کدام از سمعک های منتخب جدول ویژگی های کلی آنها را بررسی خواهیم کرد . بهتر است بدانید که تمام امتیازات این محصولات کمک شنیداری منتخب عبارتست از :

 • میزان نامردی بودن
 • اتصال بلوتوث
 • راحتی در استفاده
 • کاهش نویز تطبیقی
 • کنترل و مدیریت وزوزگوش
 • گزینه های مناسب سفارشی
 • قیمت
 • قابلیت شارژ مجدد

حالا نوبت بررسی تک به تک محصولات کمک شنیداری منتخب سال 2022 رسیده است .


ویژگی های سمعک Oticon Xceed

این محصول کمپانی شرکت اتیکن مناسب برای کم شنوایی های شدید . یکی از ویژگی هایی که این مدل سمعک oticon را خاص می کند تمرکز بر صدای گوینده و جداسازی اصوات مهم از نویز می باشد که به خصوص برای افراد با کم شنوایی عمیق گزینه مناسبی می باشد .

فن آوری استفاده شده در این محصول با نام BrainHearing می باشد ، این تکنولوژی صداهای اطراف کاربر سمعک را به طور مداوم اسکن کرده و نهایتا خروجی با وضوح گفتار بالاتر را در اختیار فرد کم شنوا قرار می دهند . در ضمن این محصولات هوشمند می تواند صدای بازخورد ناشی از نزدیکی به بلندگو مانند سوت زدن و استاتیک را از بین ببرند.

آنها همچنین دارای فناوری بلوتوث و قابلیت پخش مستقیم هستند.


سمعک ReSound One محصول کمپانی ریساند

ویژگی ممتاز این محصلو ارائه صدای طبیعی بوسیله 3 میکروفون می باشد . که دو میکروفون روی خود سمعک و یکی در دهانه مجرای گوش قرار می گیرد . این سمعک را می توانید به صورت شارژی یا با باتری های یکبار مصرف خریداری کنید.


سمعک Starkey Livio Edge

سمعک Starkey Livio Edge AI BTE امکاناتی فراتر از یک محصول کمک شنیداری ارائه می دهد . با تولید این محصول کمپانی استارکی شما می توانید ضربان قلب ، کالری سوزانده شده ، حرکت و موقعیت یابی و همینطور سقوط های ناگهانی را تشخیص دهد.

جدول ویژگی های سمعک Starkey Livio Edge محصول کمپانی استارکی
نام ویژگی محصول توضیحات
سطوح فناوری 5 (1000، 1200، 1600، 2000، 2400)
نوع باتری قابل شارژ (لیتیوم یونی)

از جمله ویژگی های دیگر این سمعک می توان به اتصال بلوتوث، iOS و اندروید، تماس بدون دست، مقاومت در برابر طوبت و آب (IP 58)، دکمه کنترل صدا/برنامه، واحد اندازه گیری اینرسی (IMU)، میکروفون جهت، تنظیم کاربر، برنامه نویسی از راه دور اشاره کرد.

معیار IPX در سمعک های ضد آب

معیار IPX در سمعک ها نشانگر میزان مقاومت محصول در برابر رطوبت و آب می باشد . این معیار با عددی مشخص نشان می دهد که سمعک ضد آب شما تا چه میزان در مقابل پاشش آب در زاویه های مختلف مقاوم می باشد .


سمعک Widex Moment کمپانی ویدکس

سمعکی از بهترین کمپانی های برند سمعک که مناب برای مدیریت وزوزگوش و تسکین آن می باشد . این محصول از یک برنامه برنامه تلفن به نام "Zen" جهت کنترل وزوگوش استفاده می کند . برای این کار کافی است برنامه Zen در دستگاه تلفن همراه خود به سمعک خود اتصال دهید ، تا در میان آهنگ‌های حلقه‌ای مختلف که می‌تواند به شما در مدیریت مؤثر وزوز گوش کمک کند .

تمام سطوح فناوری با گزینه «Soundsense Learn» Widex ارائه می‌شوند ، که این امکان را به شما می دهد تا سمعک در محیط های شنیداری مختلف سازگارتر عمل نماید .

جدول ویژگی های سمعک Widex Moment از کمپانی سمعک ویدکس
نام ویژگی محصول توضیحات
سطوح فناوری 4 (110، 330، 440)
نوع باتری قابل شارژ (لیتیوم یونی)

ویژگی ها: قابلیت یادگیری هوشمند و خودکار، بلوتوث ، اتصال iOS ، دکمه فشاری (برنامه و کنترل صدا) ، IP 68 ، کاهش نویز، تعادل وزوز گوش (برنامه Zen) ، حفاظت از باد و بازخورد .

کمپانی ویدکس درباره این محصول چنین می گوید : استیو لوکاتر، نوازنده گیتار، خواننده، ترانه سرا و تهیه کننده موسیقی، از 9 سالگی به نواختن راک اند رول مشغول بوده است. او در نهایت سمعک خود را به محصول انقلابی جدید یعنی Widex Moment با فناوری PureSound با صدای طبیعی ارتقا داد. بعد از استفاده و تجربه صدای طبیعی تر چنین گفت : «این واقعاً زندگی را متحول کرده است، ناگهان صداهایی را می‌شنوم که ۲۵ سال است نشنیده‌ام».


ویژگی های سمعک Oticon MORE

این محصول اتیکن از یک «فناوری شبکه عصبی عمیق» (DNN) استفاده می کند . این فن آوری برای تشخیص بیش از 12 میلیون صدای واقعی برای کاربر برنامه ریزش شده است ، علاوه بر این، مرکز تحقیقات کاربردی شنوایی شناسی خود شرکت بیان می کند که DNN درک گفتار را تا پانزده درصد افزایش می دهد .

وجود این تکنولوژی به این معنا است که شما راحت تر در محیط های شنیداری مختلف می توانید صدای گوینده را با تفکیک نویز گوش فرا دهید .

جدول ویژگی های سمعک Oticon MORE از کمپانی سمعک اتیکن
نام ویژگی محصول توضیحات
سطوح فناوری 3 (بیشتر 3، بیشتر 2، بیشتر 1)
نوع باتری قابل شارژ (لیتیوم یونی)

از جمله ویژگی های دیگر این محصول امکان تماس بدون کمک دست ، سازگاری با iOS و اندروید ، دکمه فشاری (برنامه، کنترل صدا و بی صدا)، Telecoil در تمام سطوح فناوری، کاهش نویز، سازگاری خودکار، تقویت باس، حفاظت از بازخورد، سرکوب نویز عصبی، IP68 می توان اشاره کرد .


سمعک Phonak Naida Paradise UP از کمپانی سمعک فوناک

این محصول فوناک به خاطر سازگاری ارتباطات بی سیم و پوشش کم شنوایی های شدید تا عمیق شناخته می باشد . قابلیت وایرلس قوی به این دستگاه اجازه می دهد تا به هر دستگاهی با با قابلیت بلوتوث متصل شود.

علاوه بر این، هر یک از سطوح فناوری کمک شامل تله کویل و تعادل وزوز گوش است،که این بدین معنا است که بدون پرداخت هزینه اضافی از این تکنولوژی ها نیز بهره مند خواهید شد .

جدول ویژگی های سمعک سمعک Phonak Naida Paradise UP
نام ویژگی محصول توضیحات
سطوح فناوری 3 (بیشتر 3، بیشتر 2، بیشتر 1)
نوع باتری 675 روی-هوا

ویژگی ها: بلوتوث، سازگاری با iOS و اندروید، دکمه فشاری (برنامه، کنترل صدا و صدا)، تماس بدون هندز، IP: 68، Telecoil در تمام سطوح فناوری، کاهش نویز، تقویت کننده صدا، مهار بازخورد، برنامه تعادل وزوز گوش در همه موارد سطوح فناوری، تنظیم ترجیحی کاربر، سازگاری خودکار .

یکی از نقطه ضعف های سمعک Phonak Naida Paradise UP نداشتن باتری قابل شارژ می باشد . و این بدان معناست که بعد از اتمام باتری تقبل هزینه زمانی و مالی این کار با شما می باشد .


سمعک Signia Styletto Connect

این سمعک دارای یک هدفون با فن آوری پیرفته می باشد و برای کم شنوایی های خفیف تا متوسط مناسب است .این فناوری پیشرفته به شما امکان اتصال برای دریافت صدای تلویزیون، موسیقی و تماس‌های تلفنی را با کیفیت بالاخواهد داد.

صدایی که با این محصول دریافت می کنید طبیعی تر بوده ، به دلیل اینکه پردازش بر روی صداهای دریافتی در کانالهای مجزایی صورت می پذیرد . همچنین برنامه ای دارد به نام MyControl برای iOS یا Android به شما امکان می دهد تنظیمات خود را تغییر داده و شخصی سازی را انجام دهید.


سمعک Signia CROS Pure Charge&Go X

این محصول در دسته بندی سمعک های پشت گوشی قرار می گیرد . با ابعاد کوچکی که دارد دارای اتصال بلوتوث با کیفیت است، بنابراین می‌توانید تماس‌های تلفنی، موسیقی و تلویزیون را مستقیماً از دستگاه‌های دیگر به گیرنده های صوتی گوش خود انتقال دهید .


سمعک Audicus Aura

سمعک Audicus Aura یک محصول مقرون به صرفه در رده سمعک های نامرئی محسوب می شود . تغییر برنامه در این سمعک ها با چند ضربه کوچک به گوش قابل انجام می باشد . این محصول برای کم شنوایی های خفیف تا متوسط و شدید مناسب می باشد .

بهترین برندهای تولید کننده سمعک نامرئی

برای پیدا کردن بهترین مدل های تولید شده سمعک نامرئی iic در جهان ابتدا باید برترین کمپانی های این محصول را بشناسید . شرکتهایی مانند اتیکن ، ویدکس ، فوناک ، یونیترون ، استارکی و ریساند در این لیست قرار می گیرند ، که جهت اطلاعات بیشتر بهتر است مقاله سمعک نامرئی و داخل مجرای گوش را وب سایت کلینیک شنوایی و سمعک سایه بخوانید .


سمعک نامرئی Phonak Lyric

سمعک نامرئی Phonak Lyric توسط متخصص شنوایی مستقیما در مجرای گوش شما قرار می گیرد . Phonak Lyric جهت استفاده برای کم شنوایان بومی سازی شده و بعد از اینکه کاملا به اندازه قالب مجرای گوش شما طراحی گردید به کاربر تحویل داده می شود .