معرفی انواع سمعک داخل گوش

سمعک داخل گوش

انواع سمعک داخل گوش بر اساس سایز و معمولا به صورت سفارشی برای کاربر سمعک قالب گیری می شوند . این نوع سمعک ها در رنگ های مختلف و از جمله به رنگ پوست موجود می باشند .

برخی از این سمعک ها در عمق مجرای گوش قرار می گیرند و برخی دیگر نزدیک به گوش خارجی . شدت کم شنوایی ، اندازه سمعک و امکانات به کار رفته در آن در نهایت مشخص می کند که کدام محصول برای شما مناسب تر می باشد . البته در باره اینکه کدام سمعک قابل برنامه ریزی با توجه به کم شنوایی شما بهترین انتخاب است ، در آخر ادیولوژیست تصمیم می گیرد .

کوچکترین سمعک داخل گوشی

کوچکترین سمعک داخل گوش با نام IIC می باشد . این محصول در کانال دوم مجرای گوش قرار می گیرد ، و دارای محدودیت ها و همچنین مزایایی برای کاربر سمعک خواهد داشت .

تکنولوژی و مدار پردازشی سمعک های داخل گوشی

سمعم هایی که داخل گوش قرار می گیرند دارای مدار پردازشی دیجیتال می باشند . این بدان معنا است که با تعداد بیشتر کانال و باند امکان تجزیه و تحلیل بیشتر صداهای دریافتی را فراهم می نماید .

انواع تکنولوژی ها مانند داشتن بدنه ضد آب ، فن آوری هوشمند سازی و همچنین امکانات وایرلس در اکثر محصولات تولید شده کمپانی های برند سمعک وجود دارد . حالا با این مقدمه کوتاه به معرفی انواع سمعک داخل گوش می پردازیم :

  • سمعک (ITE)
  • سمعک های کاملا داخل گوشی (CIC)
  • سمعک نامرئی و کاملا داخل مجرای گوش (IIC)

سمعک نامرئی یکی از پرطرفدارترین محصولات کمک شنیداری می باشد . که البته کمی درباره نام آن اغراق شده است ، مخفی بودن این محصول تا حد زیادی به اندازه کنال گوش کاندید سمعک بستگی دارد .

سمعک های داخل گوش (ITE)

سمعک (ITE) در رنگهای مختلف و به صورت سفارشی ساخته می شوند . ITE در دومدل مختلف که یکی کاملا در عمق مجرای گوشقرار می گیرد و دیگری نزدیک به گوش خارجی وجود دارد .

باطری سمعک ITE و BTE به صورت دکمه‌ای استاندارد عرضه می شوند . و معمولا بین 3 تا 20 روز قابل استفاده هستند ، البته باطری های قابل شارژ نیز بسیار محبو شده اند که دارای معایب و مزایایی هستند .

سمعک های کاملا داخل گوشی (CIC)

سمعک های کاملا داخل گوشی (CIC) که به صورت عمیق تر در عمق کانال گوش قرار می گیرد . سمعک هایی که کاملا در عمق مجرای گوش قرار می گیرند به دلیل اندازه کوچک بیشتر در کاهش شنوایی های خفیف تا متوسط کاربرد دارند ، هر چند که برندهای مختلف به خصوص در سالهای اخیر سعی در پوشش بیشتر کم شنوایی ها با محصولات کوچکتر خود داشته اند .

سمعک نامرئی و داخل مجرای گوش iic

سمعک iic کاملا در در داخل مجرای گوش مخفی می شود . نام علمی این محصول invisible in the channel می باشد ، که به صورت سفارشی قالب سازی می شود .

سمعک iic تا محدوده کم شنوایی متوسط را به خوبی پوشش می دهد . اما در سال های اخیر برخی از برندهای معتبر بازار در حوزه تولید محصولات کمک شنیداری دامنه پوشش کم شنوایی به وسیله سمعک نامرئی را ارتقاء داده اند .

سمعک های نامرئی کاملا درون کانال (CIC) و داخل کانال (ITC) انتخاب های محبوبی برای کسانی هستند که کم شنوایی خفیف تا متوسط دارند و می خواهند کمی بیشتر بر سمعک خود کنترل داشته باشند. بهترین سمعک نامرئی موجود توسط کمپانی های برند جهانی با امکانات و خدمات پس از فروش در مراکز تخصصی شنوایی در سراسر جهان ارائه می شوند .

بهترین سمعک داخل گوشی

بهترین سمعک داخل گوشی باید دارای فاکتورهای متعدد از جمله بومی سازی شده باشد . داشتن تکنولوژی و فناوری نانو یا ضد آب و همچنین میزان هوشمند سازی شده این نوع محصولات و تطبیق با محیط های شنیداری مختلف از جمله فاکتورهای انتخاب بهترین مدل سمعک داخل گوش می باشند .